07 Март, 2021
0.0200

(ФОТО) Се појави првата фотографија на Чеда Јовановиќ од болничкиот кревет, еве како изгледа откако најтешкото помина

Објавено во: Балкан 18 Јануари, 2021

Лидерот на ЛДП, Чедомир Јовановиќ, кој се наоѓа во клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“, поради компликации предизвикани од пневмонија, конечно се чувствува подобро, пишува Блиц.ср. 

На социјалните мрежи се појави фотографија од Чедомир Јовановиќ од болничкиот кревет. 

Лекарите успеале да ја пронајдат дијагнозата по еднонеделен преглед, а Јовановиќ одговорил на терапијата. 

Сопругата на лидерот на ЛДП, Јелена Јовановиќ, пред неколку дена изјави дека конечната дијагноза е утврдена по неколкудневни многу темелни анализи и тестови, дека имало многу сомнежи, кои биле отстранети. 

„Лекарите дијагностицираа воспаление на левото белодробно крило, микроемболизам на обете бели дробови, плеврит, дисфункција на дијафрагмата и по неколку дена детални прегледи беше заклучено дека тој има спондилодисцитис, воспаление на нервите на торакалниот 'рбет, што веројатно ја предизвикало болката што ја претрпел. Коктелот со антибиотици делува, параметрите се конечно подобри. Поради соработката на лекарите од Торакалната хирургија на КБЦ на Србија, Неврологијата на КБЦС и Драгиша Мишовиќ, дојдовме до позитивни резултати и по седум дена борба конечно можеме да бидеме задоволни во оваа тешка борба што трае со месеци“, рече Јовановиќ.

Фото Блиц.ср

Можеби ќе ве интересира

Зошто Хрватска и ЕУ се губитници во трката за вакцинација, а Србија и Велика Британија победници?

Зошто Хрватска и ЕУ се губитници во трката за вакцинација, а Србија и Велика Британија победници?

КОИ СЕ СКАПИТЕ ЛЕКОВИ ШТО ВУЧИЌ ГИ НАРАЧА ЗА СРБИЈА - го излечија Трамп, се состојат од антитела и делуваат како пасивна вакцина

КОИ СЕ СКАПИТЕ ЛЕКОВИ ШТО ВУЧИЌ ГИ НАРАЧА ЗА СРБИЈА - го излечија Трамп, се состојат од антитела и делуваат како пасивна вакцина

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

ПО ТЕШКО БОЛЕДУВАЊЕ - на 64 години почина Борис Комнениќ, ненаметливиот Саша Попадиќ од Подобар живот

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

СРБИЈА НАРАЧАЛА ДВА СКАПИ ЛЕКА ПРОТИВ КОРОНАТА - една пилула чини над илјада евра, но го собира и го отстранува вирусот од телото

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

ЗАСТРАШУВАЧКО И ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Вучиќ прикажа ужасни снимки со обезглавени тела од злосторствата на Веља Невоља

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

АЛБАНЕЦ ОД КОСОВСКА МИТРОВИЦА ПРЕМИНАЛ ВО ПРАВОСЛАВИЕ - како Сулејман стана Душан

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Тиодоровиќ: Во вторник ќе бараме поостри мерки, младите не се тестираат и ја „сејат“ короната

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Полицијата ја бара со денови, Ана се појави со момче на YouTube

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни

Вучиќ откри како и кога сфатил дека ЕУ не е сериозна со вакцините, па веднаш „се растрчал“ на сите страни