02 Јуни, 2020
0.0240

(ФОТО) ПОМИНА СОСТАНОКОТ НА ТРОЈЦАТА ЛИДЕРИ: По што се разликуваше стајлингот на Рама од Заев и Вучиќ

Објавено во: Македонија 09 Ноември, 2019

Патиките дефинитивно се негов заштитен знак а реши тие да бидат дел од неговиот стајлинг и попладнево на трилатералната средба во Охрид.

Еди Рама отскокнуваше уште еднаш и промовираше спортски дух на средбата со колегите лидери Заев и Вучиќ.


Додека српскиот претседател и македонскиот премиер се одлучија за врвна елеганција, Рама светкавите чевли ги замени со патки .

Средбата се одржа во Охрид а на истата беше потврдена декларацијата за соработка меѓу Македонија, Србија и Албанија.


Утре пак во бисерот на Македонија состанок треба да одржат лидерите од Западен Балкан.

Можеби ќе ве интересира

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

Спасовски: Ситуацијата е стабилна зашто се познати кластерите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заразени нови 76 луѓе, а до четврток ќе знаеме дали ќе се вратат рестрикциите

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ: Заразени се 76 луѓе

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ: Заразени се 76 луѓе

Јанева: Не сум виновна, грубо сум изманипулирана

Јанева: Не сум виновна, грубо сум изманипулирана

Aрафат Муареми е негативен на коронавирус

Aрафат Муареми е негативен на коронавирус

Во јавниот превоз бројот на патници нajмногу до 50 отсто од капацитетот

Во јавниот превоз бројот на патници нajмногу до 50 отсто од капацитетот

КОМЕНТАР: (ЗЛО)УПОТРЕБА НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ДОДВОРУВАЧКИ ВЛАДИНИ УРЕДБИ

КОМЕНТАР: (ЗЛО)УПОТРЕБА НА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ДОДВОРУВАЧКИ ВЛАДИНИ УРЕДБИ

Висар Ганиу е заразен со коронавирус

Висар Ганиу е заразен со коронавирус

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот

МОМЧЕТО ОД КАВАДАРЦИ Е ВО ДОБРА СОСТОЈБА - паднало од прозорецот од вториот кат, потпирајќи се на комарникот