05 Јули, 2020
0.0343

ФОТО: Полицајци се справија со банда ограбувачи во центарот на Скопје

Објавено во: Македонија 30 Мај, 2020

Полицајците на велосипеди попладнево спречија десетчлена банда која ограбува низ Општина Центар, објави градоначаникот Саша Богдановиќ

Рече дека со брза и одлучна акција, велосипедската единица интервенирала кај скејт паркот во близина на Олимпискиот базен, каде цел на нападот на бандата беа деца кои си играле на просторот.

„Со општинската донација на велосипедите и дел од опремата, ја зголемуваме ефикасноста на полицијата и ја правиме Општина Центар побезбедно место за живеење, вели Богдановиќ.


Можеби ќе ве интересира

Сопружници од Добридол починале во ист ден

Сопружници од Добридол починале во ист ден

За еден ден во две клиники примени 20 нови луѓе: Еве колку се исполнети капацитетите

За еден ден во две клиники примени 20 нови луѓе: Еве колку се исполнети капацитетите

Најмладиот имал 50 години, петмина од починатите се од Скопје

Најмладиот имал 50 години, петмина од починатите се од Скопје

Повторно трицифрен број заболени, починале седум лица

Повторно трицифрен број заболени, починале седум лица

Од куќа во Скопје украдени еден милион евра во повеќе валути

Од куќа во Скопје украдени еден милион евра во повеќе валути

Македонски концепт изработи стратегија за реформа во образовниот систем

Македонски концепт изработи стратегија за реформа во образовниот систем

ФОТО: Во Битола под вода куќи, подруми, гаражи

ФОТО: Во Битола под вода куќи, подруми, гаражи

Петар Богојески од Градски парк: Домаќинлукот по дворот се познава - колку сме во Скопје домаќини по Градски парк се познава

Петар Богојески од Градски парк: Домаќинлукот по дворот се познава - колку сме во Скопје домаќини по Градски парк се познава

Пукање и напад со нож во Батинци – еден мртов, тројца повредени, убиецот во бегство

Пукање и напад со нож во Батинци – еден мртов, тројца повредени, убиецот во бегство