24 Октомври, 2020
0.0219

(ФОТО) Невремето оштети плажа во Охрид

Објавено во: Македонија 27 Септември, 2020

Невремето што вчера го зафати Охрид, оштети една од охридските плажи.

Силниот ветер откорна едно дрво на Градската плажа „Горица 3“, кое се уште стои на плажата. Плажата Горица е позната и како „Немо“, според еден од шанковите кои претходно беа дел од неа.


Од годинава, сите шанкови, поради истечена концесија и ненавремено плаќање и обнова на концесијата беа срушени. Поради можноста на плажата да се донесат сопствени реквизити, храна и пијалоци, таа сезонава беше една од најпопуларните и најпосетените.

Повеќе на Женски магазин овде

Фото: Женски магазин - забрането преземање

Можеби ќе ве интересира

Филипче: Викендов работиме на брзите тестови

Филипче: Викендов работиме на брзите тестови

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Последни сончеви денови, но природата пука од живот во Лешок

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Последни сончеви денови, но природата пука од живот во Лешок

Полицијата конечно уапси потпалувач на возила

Полицијата конечно уапси потпалувач на возила

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево