06 Јуни, 2020
0.0186

(ФОТО) Најдоброто издание до сега: Радмила Шеќеринска женствена во бојата не сезоната

Објавено во: Стил 04 Октомври, 2019

Ако некогаш некоја наша политичарка изгледала најдобро што може, тоа е токму овој изглед на Радмила Шеќеринска. Позната е по добриот осет за мода, знае што точно и прилега и скоро никогаш не била пренападна и екстремна. Се во гранците на пристојноста, практичноста и доброто облекување.

Но со овој изглед во впечатлива розова боја која неколку сезони е во тренд и е прилично тешка за комбинирање, ситни копчиња обложени со материјал, стиснати едни до други и уникатен брош со прозирни и розови кристали е веќе нешто сосема врвно. 

Розовата боја симболизира романтика, љубов, пријателство, женски квалитети и пасивност.

Повеќе детали читајте на ЖЕНСКИ МАГАЗИН ТУКА.

Можеби ќе ве интересира

Д-р Огњен Даскалов: Бидете сигурни дека правите естетски зафат поради себе, а не за околината

Д-р Огњен Даскалов: Бидете сигурни дека правите естетски зафат поради себе, а не за околината

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

Чек да брцнам во ташнава: Кришум лаги

Чек да брцнам во ташнава: Кришум лаги

Теона Стругар Митевска: Човекот се адаптира на секоја ситуација и тоа ме инспирира во новиот филм

Теона Стругар Митевска: Човекот се адаптира на секоја ситуација и тоа ме инспирира во новиот филм

Се подбиваа со мене и ме пцуеа, но одам напред со главата горе: Љубовната приказна на Паула Купер Трајковски

Се подбиваа со мене и ме пцуеа, но одам напред со главата горе: Љубовната приказна на Паула Купер Трајковски

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата