05 Август, 2021
0.0203

(ФОТО) Магични фотографии: Замрзнаа Нијагарини водопади

Објавено во: Свет, Галерија 30 Јануари, 2019

Ниските температури во САД ги смрзнаа и Нијагарините водопади.

Тие се наоѓаат на границата меѓу САД и Канада, а глетката ги одушеви посетителите кои студот не ги обесхрабри да ја видат несекојдневната глетка.

И на социјалните мрежи туристите постојано споделуваат форографии кои прикажуваат вистинска зимска бајка.


Можеби ќе ве интересира

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ СТЕ НА СПИСОКОТ - Google наскоро ги блокира постарите андроиди

ПРОВЕРЕТЕ ДАЛИ СТЕ НА СПИСОКОТ - Google наскоро ги блокира постарите андроиди

НАЈНОВИ АЛАРМАНТНИ ПОДАТОЦИ ОД САД: Млади меѓу 20 и 30 години со тешка форма на болеста завршуваат на интензивните одделенија зошто се невакцинирани

НАЈНОВИ АЛАРМАНТНИ ПОДАТОЦИ ОД САД: Млади меѓу 20 и 30 години со тешка форма на болеста завршуваат на интензивните одделенија зошто се невакцинирани

ТРЕТА ДОЗА ОД ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД НЕ ТРЕБА ДА СЕ ДАВА СÈ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ: СЗО бара прво праведна распределба

ТРЕТА ДОЗА ОД ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД НЕ ТРЕБА ДА СЕ ДАВА СÈ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ: СЗО бара прво праведна распределба

НАУЧНИЦИТЕ ДОКАЖАА, НЕМА НУС ЕФЕКТИ: Спутник Лајт е ефикасен во комбинација со други вакцини

НАУЧНИЦИТЕ ДОКАЖАА, НЕМА НУС ЕФЕКТИ: Спутник Лајт е ефикасен во комбинација со други вакцини

(ВИДЕО) Паника поради коронавирусот, луѓето ги испразнија продавниците

(ВИДЕО) Паника поради коронавирусот, луѓето ги испразнија продавниците

Се запали најголемата депонија за автомобилски гуми во светот

Се запали најголемата депонија за автомобилски гуми во светот

ПРВИ ФОТОГРАФИИ СУДАРОТ НА ДВАТА ВОЗА ВО ЧЕШКА: Жртви се машиновозачите и една патничка

ПРВИ ФОТОГРАФИИ СУДАРОТ НА ДВАТА ВОЗА ВО ЧЕШКА: Жртви се машиновозачите и една патничка

СЕ ТРЕСЕШЕ ОЛИМПИСКОТО СЕЛО: Силен земјотрес во Токио, пренесуван во живо

СЕ ТРЕСЕШЕ ОЛИМПИСКОТО СЕЛО: Силен земјотрес во Токио, пренесуван во живо

СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЛ 11 ЖЕНИ: Бајден бара оставка од гувернерот на Њујорк

СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЛ 11 ЖЕНИ: Бајден бара оставка од гувернерот на Њујорк