19 Октомври, 2019
0.0164

(ФОТО) Хотел во срцето на угасен вулкан

Објавено во: Стил 04 Октомври, 2019

Хотелот Ngorongoro Crater е лоциран на северниот раб на кратерот на вулканот Ngorongoro. Сместен е во вулканска област во близина на градот Аруша, Танзанија. Поради зачудувачки прекрасениот поглед на околните села, хотелот изгледа драматично, а во комбинација со извонреден шарм, резултатот е уникатен спој од сите горенаведени нешта.

Овој ексклузивен хотел е познат низ целиот свет по прекрасенитекои се светското наследство на УНЕСКО. Целокупната атмосфера и декор на хотелот се во совршена хармонија едни со други.


Повеќе погледнете на Машки магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник