23 Февруари, 2020
0.0239

(ФОТО) ХАОС НА ДЕВЕ БАИР: Се чека повеќе од еден час за влез во Македонија

Објавено во: Македонија 18 Јануари, 2020

Повеќе од еден час се чека за влез во Македонија од Бугарија на граничниот премин Деве Баир. 

Застој има на граница, со што практично границите се споени. Има долга колона од возила,. Македонските државјани кои се на граница велат дека на бугарската страна се поминува брзо, но застој има на македонска страна.  Причина е тоа што паднал системот. Повеќе од 40 минути ниту едно возило не може ниту да влезе, ниту да излезе од граничниот премин Деве Баир. 

фото ФакторМожеби ќе ве интересира

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Закон за ЈО

Заев: Бомбата на Милошоски е неовластено сниман разговор, покажува колку е важен Закон за ЈО

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Османи: Како ќе почне кампањата - ќе ни ја одреди судбината за ЕУ

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

Трите дечиња што загинаа во експлозијата имале осум, девет и 11 години

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ВО РОМАНОВЦЕ - три деца загинаа од експлозија на плинска боца

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ШТО ИМА ВО БОМБАТА НА МИЛОШОСКИ - тврди дека Заев договарал одлуки со Врховен суд

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил

ЌЕ ЈА ПУКА ОД ПАРТИЈА - Милошоски најавува голема бомба за Заев

ЌЕ ЈА ПУКА ОД ПАРТИЈА - Милошоски најавува голема бомба за Заев

ДПА не отстапува - сака вицепремиерско место во новата влада

ДПА не отстапува - сака вицепремиерско место во новата влада

Се јави „кршачот“ на таблата со Северна - не се гордеам ама морав да се почувствувам жив

Се јави „кршачот“ на таблата со Северна - не се гордеам ама морав да се почувствувам жив