15 Јуни, 2021
0.0246

ФИЛМСКA ПОТЕРА ВО СЛАВОНИЈА: Седум полициски возила бркале бело комбе кое превезувало мигранти

Објавено во: Балкан 08 Мај, 2021

Хрватската полиција трага по двајца осомничени, кои со комбе превезувале 11 мигранти, а потоа избегале откако биле откриени, соопшти полицијата.

Полициски службеници од мобилната единица за надзор на државната граница рано утринава забележале бело комбе со странски регистрации, за кое постои сомневање дека превезувало мигранти.

На акцијата им се придружиле и службеници полициската управа на Осиек-Барања кои се обиделе да го запрат комбето кај местото Антуновац, но возачот удрил во службено возило и без да застане и продолжил да бега во правец кон Барања, пренесува Хина.

Во потерата учествувале седум полициски возила, а комбето застанало помеѓу Норманци и Кошка, од каде осомничените побегнале.

Во возилото биле пронајдени 10 мажи и едно полесно повредено момче, на кое веднаш му била укажана лекарска помош.

Сите фатени лица биле пренесени во полициската станица Нашице, додека интензивно се трага по возачот и совозачот на комбето, велат од полицијата.


Можеби ќе ве интересира

Косовците бараат нешто што Вучиќ не може да прифати, тој итно ќе разговара со Србите на Косово

Косовците бараат нешто што Вучиќ не може да прифати, тој итно ќе разговара со Србите на Косово

Зошто Џо Бајден го сака Балканот?

Зошто Џо Бајден го сака Балканот?

За сите кои чекаат бугарско државјанство, тамошните власти имаат важна вест

За сите кои чекаат бугарско државјанство, тамошните власти имаат важна вест

КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 ВО СЛОВЕНИЈА: Земјата се движи кон „зелена фаза“

КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 ВО СЛОВЕНИЈА: Земјата се движи кон „зелена фаза“

КОИ ЗЕМЈИ ВО ЕУ СЕ НАЈЛОШИ ПО ВАКЦИНАЦИЈАТА - поранешните комунистички, а меѓу нив и Хрватска

КОИ ЗЕМЈИ ВО ЕУ СЕ НАЈЛОШИ ПО ВАКЦИНАЦИЈАТА - поранешните комунистички, а меѓу нив и Хрватска

Со ковид автобуси тимовите за вакцинација ќе одат во хрватските мали градови

Со ковид автобуси тимовите за вакцинација ќе одат во хрватските мали градови

Красимир Каракачанов е осуден за омраза кон Ромите

Красимир Каракачанов е осуден за омраза кон Ромите

Во мал град во Хрватска се продаваат куќи за помалку од еден долар

Во мал град во Хрватска се продаваат куќи за помалку од еден долар

Крај на епидемијата во Словенија

Крај на епидемијата во Словенија