05 Јули, 2020
0.0256

Филипче соопшти дека се тестирани 210 вработени во Oпштата болницата во Куманово

Објавено во: Македонија, Интервјуа 15 Април, 2020

210 вработени во Oпштата болницата во Куманово денеска се тестирани со серолошки тестови, а резултатите не покажале индиции дека некој од тестираните може да е болен, суспектен или несвесно да ја пренесува болеста. 

За ова информираше министерот за здравство, Венко Филипче.

„Вработените во болницата се на висина на задачата“, вели министерот.

Објасни дека последните денови има голем број нови дијагностицирани со Ковид 19.

Засега нема одлука за карантин во Куманово, иако кризниот штаб тоа го побара.

Можеби ќе ве интересира

Македонски концепт изработи стратегија за реформа во образовниот систем

Македонски концепт изработи стратегија за реформа во образовниот систем

ФОТО: Во Битола под вода куќи, подруми, гаражи

ФОТО: Во Битола под вода куќи, подруми, гаражи

Петар Богојески од Градски парк: Домаќинлукот по дворот се познава - колку сме во Скопје домаќини по Градски парк се познава

Петар Богојески од Градски парк: Домаќинлукот по дворот се познава - колку сме во Скопје домаќини по Градски парк се познава

Пукање и напад со нож во Батинци – еден мртов, тројца повредени, убиецот во бегство

Пукање и напад со нож во Батинци – еден мртов, тројца повредени, убиецот во бегство

Деветнаесетгодишник од Скопје заклучил Италијанка во стан во Охрид

Деветнаесетгодишник од Скопје заклучил Италијанка во стан во Охрид

ФОТО ГАЛЕРИЈА од Козјак: Идеално место за романтични прослави и за инстаграмџии

ФОТО ГАЛЕРИЈА од Козјак: Идеално место за романтични прослави и за инстаграмџии

ВИДЕО: Првата дама, сопругата на Пендаровски објаснува се за маските

ВИДЕО: Првата дама, сопругата на Пендаровски објаснува се за маските

Почина доктор Деари од Тетово: Прв лекар кој ја изгуби битката со Ковид-19

Почина доктор Деари од Тетово: Прв лекар кој ја изгуби битката со Ковид-19

Ретко кој носи маска, казнети 474 лица

Ретко кој носи маска, казнети 474 лица