14 Август, 2020
0.0249

Еве каде можете да ги искористите ваучерите за туризам

Објавено во: Економија, Корона Вирус 09 Јули, 2020

Надлежните објавија каде граѓаните ќе можат да ги потрошат ваучерите за туризам. 

Објавена е листата на сместувачки капацитети каде ќе може да се искористат ваучерите за туризам. 

На официјалната страна на „Дома си е дома“ ja има целосната листа на сместувачки капацитети кои нудат искористување на ваучерите за туризам од 6.000 денари кои граѓаните ги добија.

Овие ваучери ќе може да се користат од 15 јули до 15 декември годинава.

Целта е да се ублажи ударот на пандемијата, да се помогне на домашниот туризам, но и на граѓаните. 

Во екот на пандемијата скоро и да немало странски туристи кај нас, односно тој број е многу мал. 

Листата на капацитети погледнете ја ОВДЕ.

Можеби ќе ве интересира

ИМАЛО ЛИ ЗАИНТЕРЕСИРАН ИНВЕСТИТОР - кој сакал да достави понуда за Еуростандард банка?

ИМАЛО ЛИ ЗАИНТЕРЕСИРАН ИНВЕСТИТОР - кој сакал да достави понуда за Еуростандард банка?

Зошто Македонците доцна заминуваат од домот на родителите?

Зошто Македонците доцна заминуваат од домот на родителите?

Нема да можете да плаќате сметки во пошта, еве зошто...

Нема да можете да плаќате сметки во пошта, еве зошто...

КХВ: Укината дозволата на Дирекцијата на Еуростандард, пазарот останува стабилен

КХВ: Укината дозволата на Дирекцијата на Еуростандард, пазарот останува стабилен

ПАД ВО ТУРИЗМОТ ЗА 95 ОТСТО: Мал број Срби, Турци, Бугари, Албанци сепак шетале низ Македонија

ПАД ВО ТУРИЗМОТ ЗА 95 ОТСТО: Мал број Срби, Турци, Бугари, Албанци сепак шетале низ Македонија

Отворете сметка или депозит во Халкбанк и добијте ваучер за да се почестите на наша сметка

Отворете сметка или депозит во Халкбанк и добијте ваучер за да се почестите на наша сметка

Се огласија винариите и трговците со вино: Откупните цени се мали затоа што државата не помага

Се огласија винариите и трговците со вино: Откупните цени се мали затоа што државата не помага

Берзата трајно ја исклучи Еуростандард банка од членство

Берзата трајно ја исклучи Еуростандард банка од членство

ФОНДОТ ЗА ОСИГУРУВАЊЕ ДЕПОЗИТИ ДО ШТЕДАЧИТЕ - ќе има известување кога и преку кои банки ќе тече обесштетувањето

ФОНДОТ ЗА ОСИГУРУВАЊЕ ДЕПОЗИТИ ДО ШТЕДАЧИТЕ - ќе има известување кога и преку кои банки ќе тече обесштетувањето