21 Јануари, 2020
0.0213

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Јанева молчешкум се качи во полициско комбе и дојде на судење

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

Без да одговори дали ќе и се извини на јавноста екс шефицата на СЈО Катица Јанева се качи во полициското комбе и замина на судење за случајот  во кој е третоосомничена.

Од станот на нејзиниот син во Центар , со полициска придружба Јанева беше донесена во скопскиот кривичен суд каде заедно со Зоран Милевски Кичеец и Бојан Јовановски ќе се соочат на судење за случајот „Рекет“.

Во секој момент се очекува спроведувањето и на првиот осомничен Боки13 од затворот во Шутка, додека Кичеец веќе е во судница.


Можеби ќе ве интересира

Владата со помош за Атиџе и осумчленото семејство што учествуваше во филмот

Владата со помош за Атиџе и осумчленото семејство што учествуваше во филмот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Хумани граѓани ќе помогнат на Јованови, договор за Законот за ЈО уште нема

ФОКУС НА ДЕНОТ: Хумани граѓани ќе помогнат на Јованови, договор за Законот за ЈО уште нема

СЕ ГУШИМЕ: Пет градови со eкстремно загаден воздух

СЕ ГУШИМЕ: Пет градови со eкстремно загаден воздух

ЗАВРШИ СРЕДБАТА МАРИЧИЌ - МУЦУНСКИ: Постои камен на сопнување за Законот за ЈО

ЗАВРШИ СРЕДБАТА МАРИЧИЌ - МУЦУНСКИ: Постои камен на сопнување за Законот за ЈО

Украдени скоро 27 тони јаболка од магацин во Ресен

Украдени скоро 27 тони јаболка од магацин во Ресен

Исчезна 28 годишна девојка од Босилово

Исчезна 28 годишна девојка од Босилово

Поранешен кандидат на СДСМ за градоначалник поставен за привремен директор на „Дрисла“

Поранешен кандидат на СДСМ за градоначалник поставен за привремен директор на „Дрисла“

ДИК повторно се прогласи за ненадлежна, овој пат на барање на Чулев

ДИК повторно се прогласи за ненадлежна, овој пат на барање на Чулев

Што има ВМРО-ДПМНЕ во „ракавот“ за Рекет, а јавноста не го знае

Што има ВМРО-ДПМНЕ во „ракавот“ за Рекет, а јавноста не го знае