15 Август, 2020
0.0468

ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Јанева молчешкум се качи во полициско комбе и дојде на судење

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

Без да одговори дали ќе и се извини на јавноста екс шефицата на СЈО Катица Јанева се качи во полициското комбе и замина на судење за случајот  во кој е третоосомничена.

Од станот на нејзиниот син во Центар , со полициска придружба Јанева беше донесена во скопскиот кривичен суд каде заедно со Зоран Милевски Кичеец и Бојан Јовановски ќе се соочат на судење за случајот „Рекет“.

Во секој момент се очекува спроведувањето и на првиот осомничен Боки13 од затворот во Шутка, додека Кичеец веќе е во судница.


Можеби ќе ве интересира

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Закажување за ПСР-тестови по редовни цени не може да се закаже ниту следната недела

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија

Украле пченица од 50.000 евра во ЗК Пелагонија

СДСМ: Се работи на хармонизација на програмите и кадровските решенија со ДУИ

СДСМ: Се работи на хармонизација на програмите и кадровските решенија со ДУИ

Емилија конечно го гушна своето чедо: По кардиохируршката операција во „Аџибадем Систина“ предвреме родениот Василиј си замина дома

Емилија конечно го гушна своето чедо: По кардиохируршката операција во „Аџибадем Систина“ предвреме родениот Василиј си замина дома

„Медена земја“ денеска на турската национална телевизија

„Медена земја“ денеска на турската национална телевизија

Повикан во полиција малолетник кој палел шума и се снимал на „Тик-Ток“

Повикан во полиција малолетник кој палел шума и се снимал на „Тик-Ток“

Комората на психолози е за онлајн настава

Комората на психолози е за онлајн настава

Таравари: Има договор за Влада, сега се прави само театар

Таравари: Има договор за Влада, сега се прави само театар

Адвокатот Спасе Скорниев ќе тужи затоа што полицаец му ја пцуел сестрата што работи во Влада

Адвокатот Спасе Скорниев ќе тужи затоа што полицаец му ја пцуел сестрата што работи во Влада