05 Јули, 2020
0.0284

Едвај го вратив синот од Лондон: Марјан Ников за искуството со коронавирусот

Објавено во: Стил 27 Април, 2020

По 36 дена, новинарот од Тв Сител, Марјан Ников е среќен што конечно може да го гушне својот 19 годишен син Иван, кој по враќањето од Лондон поминал повеќе од еден месец во самоизолација. Откако на 30 март, тестот кој го направил покажал дека е позитивен на вирусот Ковид- 19, Иван минатата недела направил два последователни теста кои се негативни. Марјан, неговата сопруга Елена и помалиот син Андреј изминатив викенд имаа забава за нив четворица на својата тераса во семејната куќа во Бутел, радосни што семејството повторно е комплетно.


Целата приказна на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг

Кога ќе закрепнат малите бизниси, ќе ѝ вратат на државата: Интервју со овластениот сметководител и едукатор Мери Каровска

Кога ќе закрепнат малите бизниси, ќе ѝ вратат на државата: Интервју со овластениот сметководител и едукатор Мери Каровска