26 Август, 2019
0.0179

Еден притвор му се укина, друг останува: Миле не смее да има комуникација со овие сопартијци

Објавено во: Македонија 15 Април, 2019

Мила Јанакиески не семе да остварува никаква комуникација со поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски кој во моментов ужива политички азил во Будимпешта.

Покрај Груевски, екс министерот за транспорт и врски не смее да има комуникација и со Спиро Рситовски и Трајко Вељаноски кои исто така се осомничени за предметот 27 април.

Самиот Миле за дел од медиумите изјавил дека за крвавиот четврток има пресуда од куќен притвор и исто така забрана за комуникација со лица кои се вмешани во освој случај според ОЈО.

Судот пред неколку дена му го укинал притворот за предметот „Титаник“ за кој денеска има рочиште а истиот е во доказна постапка.

Заедно со Јанакиески во овој случај се гонат и  Гордана Јанкулоска, Кирил Божиновски, Илија Димовски, Никола Груевски и други.

Можеби ќе ве интересира

ДУИ предложи друг министер, откако Дехари ја одби понудата

ДУИ предложи друг министер, откако Дехари ја одби понудата

Почина сопругата на Светозар Јаневски

Почина сопругата на Светозар Јаневски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Сугарески: Се гради како никогаш досега - Втор ден од Г-7самитот

ФОКУС НА ДЕНОТ: Сугарески: Се гради како никогаш досега - Втор ден од Г-7самитот

Ахмети : Случајот „Рекет“ темелно да се истражи,одговорност за сите што направиле криминал

Ахмети : Случајот „Рекет“ темелно да се истражи,одговорност за сите што направиле криминал

Утре променливо облачно, сонце и топло

Утре променливо облачно, сонце и топло

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец