03 Август, 2021
0.0200

ДВАТА КУРШУМА УШТЕ МУ СЕ ВО ГЛАВАТА - вчера застреланиот Шарац е во критична состојба

Објавено во: Балкан 18 Октомври, 2020

Според последните информации објавени утрово, Александар Шарац, кој беше застрелан во главата вчера во 16 часот, е во сериозна состојба и е сместен во одделот за интензивна нега на Ургентниот центар.

Шарац, како што пишуваат медиумите, е член на криминалната група Пинк Пантер.

Според првите резултати, двата куршума се наоѓаат во главата на Шарац. Извршена е целата потребна дијагностика, а лекарите ги одржуваат неговите витални функции. Повредите се исклучително тешки, а Шарац се уште е во критична состојба.

Да потсетиме, Александар Шарац (35) беше застрелан вчера околу 16 часот на паркингот на трговскиот центар „Ушче“ во Нов Белград.

Напаѓачот пукал во него додека се приближувал до неговото возило.

Вчера медиумите пренесоа првична вест дека тој им подлегнал на повредите, но потоа пристина нова вест од болнички извори која вели дека лекарите успеале да го реанимираат. 

Напаѓачот бил снимен од безбедносните камери, носел црвена јакна, капа и маска.

Шарац не е првпат цел на напад, како што пишуваат медиумите од извесен „суров убиец“ познат како Чаба Дера. Во јануари 2019 година, медиумите пишуваа дека тој бил цел на нападот во кој е убиен неговиот зет Небојша Марковиќ, а кој беше снимен од надзорни камери на кои се гледал јасно ликот на Дера.

фото Курир.рс

Можеби ќе ве интересира

ХРВАТСКИТЕ ГРАЃАНИ НАСКОРО БЕЗ ВИЗА ВО САД: Блинкен ја номинираше Хрватска за безвизен режим

ХРВАТСКИТЕ ГРАЃАНИ НАСКОРО БЕЗ ВИЗА ВО САД: Блинкен ја номинираше Хрватска за безвизен режим

ДЕТАЉИ ЗА НЕСРЕЌАТА КАЈ ВЛАДИЧИН ХАН - Таткото возел во рикверц, не го видел седумгодипшниот син кој врзувал врвки на чевлите

ДЕТАЉИ ЗА НЕСРЕЌАТА КАЈ ВЛАДИЧИН ХАН - Таткото возел во рикверц, не го видел седумгодипшниот син кој врзувал врвки на чевлите

Американскиот центар за контрола на болести ги предупреди своите граѓани да не патууваат во Грција

Американскиот центар за контрола на болести ги предупреди своите граѓани да не патууваат во Грција

Во град во Африка повеќе нема да се живее поради климатските промени

Во град во Африка повеќе нема да се живее поради климатските промени

СЛОВЕНЕЧКИТЕ ЕПИДЕМИЛОЗИ СО АЛАРМАНТНА ПРОГНОЗА: Есенскиот бран може да биде полош од минатата година заради делта сојот

СЛОВЕНЕЧКИТЕ ЕПИДЕМИЛОЗИ СО АЛАРМАНТНА ПРОГНОЗА: Есенскиот бран може да биде полош од минатата година заради делта сојот

ГРЦИЈА ГО УРНА РЕКОРДОТ ОД 1987: Мицотакис предупреди-земјата го доживува најтешкиот топлотен бран со температура од 46 степени

ГРЦИЈА ГО УРНА РЕКОРДОТ ОД 1987: Мицотакис предупреди-земјата го доживува најтешкиот топлотен бран со температура од 46 степени

СВИРЕПИ УБИСТВА, МАЧЕЊЕ, СИЛУВАЊА: „Блиц“ ексклузивно објавува за што точно се обвинети секој од 29-те членови на групата на Беливук

СВИРЕПИ УБИСТВА, МАЧЕЊЕ, СИЛУВАЊА: „Блиц“ ексклузивно објавува за што точно се обвинети секој од 29-те членови на групата на Беливук

НА НАСТАВНИЦИТЕ ВО ГРЦИЈА КОИ ЌЕ ОДБИЈАТ ВАКЦИНА ЌЕ ИМ БИДАТ НАМАЛЕНИ ПЛАТИТЕ: Ќе има и други дисциплински мерки

НА НАСТАВНИЦИТЕ ВО ГРЦИЈА КОИ ЌЕ ОДБИЈАТ ВАКЦИНА ЌЕ ИМ БИДАТ НАМАЛЕНИ ПЛАТИТЕ: Ќе има и други дисциплински мерки

(ФОТО И ВИДЕО) РАЗОРНО ТОРНАДО ЈА ПОГОДИ ИСТРА: Погледнете го пустошот што го направи ветрот кој косеше и со 188 километри на час

(ФОТО И ВИДЕО) РАЗОРНО ТОРНАДО ЈА ПОГОДИ ИСТРА: Погледнете го пустошот што го направи ветрот кој косеше и со 188 километри на час