24 Октомври, 2020
0.0198

Дурловски: Ќе се борам за политички прогонуваните, македонскиот код е неуништлив

Објавено во: Македонија 23 Септември, 2020

Можам да ни земат речиси се, но никогаш нема да ни ја одземат слободата, за која ќе се бориме, изјави пратеникот Игор Дурловски вечерва на протестот на ВМРО-ДПМНЕ. 

Вели дека вистината ќе излезе на површина, како што излегле агендите за разнебитување на државата. 

„Ова мое обраќање денес, сакам да им го посветам на нашите браќа кои се во македонските затвори“, реле тој. 

Дурловски вели дека ќе се бори за политички прогонуваните и дека македонскиот код е неуништлив. 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Последни сончеви денови, но природата пука од живот во Лешок

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Последни сончеви денови, но природата пука од живот во Лешок

Полицијата конечно уапси потпалувач на возила

Полицијата конечно уапси потпалувач на возила

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Каракачанов продолжува: Војниците да бидат пречекани со цвеќе, леб, сол и духовна музика

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Почина Амди Бајрам поради проблеми со срцето

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

Постапка и пријава против дежурниот полицаец, откако мажот со секира ја уби сопругата во Гостивар

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

ВМРО-НП по посетата на лидерот Георгиевски во Бугарија: Да се интензивира темпото за да не дојде до вето

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Вечерва поместете го времето на часовникот, започнува зимското сметање

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево

Полицијата казни 218 возачи во скопската населба Драчево

Почина пејачот Васил Ангов од компликации од коронавирусот

Почина пејачот Васил Ангов од компликации од коронавирусот