03 Април, 2020
0.0278

ДУРИ И БЕСТРАШНИОТ АГЕНТ СЕ ИСПЛАШИ ОД КОРОНА - запре снимањето на „Невозможна мисија 7“

Објавено во: Свет 26 Февруари, 2020

Три седмично пукање требаше да се случи во Венеција, Италија, но земјата има пораст на случаи на Кkронавирус. Епицентарот на епидемијата е во северна Италија.

Парамаунт пикчрс го одложи снимањето на филмот „Невозможна мисија 7“ во Италија, поради заканите од коронавирусот.

„Од претпазливост за безбедноста и благосостојбата на нашите екипи и членови на екипажот и напорите на локалната венецијанска власт да запре јавни собири како одговор на заканата од коронавирус, ние го менуваме планот за продукција за нашето тринеделно снимање во Венеција, закажаниот прв дел од ‚Невозможна мисија ‘“, изјави портпаролот на Парамаунт. 

За време на овој прекин, изјавиле, сакаме да бидеме свесни за загриженоста на екипата и ќе им дозволиме да се вратат дома сè додека не започне продукцијата. Ќе продолжиме да ја следиме оваа состојба и да работиме заедно со здравствените и владините претставници“, рекле од Парамаунт.

Том Круз, кој, наводно, сè уште не слетал во Италија, повторно глуми во филмот како агент на ММФ, Итан Хант.

Можеби ќе ве интересира

Се скрива ли тајната на лекот против коронавирус во антителата на поранешните пациенти?

Се скрива ли тајната на лекот против коронавирус во антителата на поранешните пациенти?

ЖАЛНИ ДЕЦА: Близнаци од Индија се викаат Ковид и Корона

ЖАЛНИ ДЕЦА: Близнаци од Индија се викаат Ковид и Корона

КАКО ЌЕ ПОМАГА ЕК: 100 милијарди евра за да не се отпуштат работниците

КАКО ЌЕ ПОМАГА ЕК: 100 милијарди евра за да не се отпуштат работниците

Администрацијата на Трамп ќе носи маски

Администрацијата на Трамп ќе носи маски

ПАНДЕМИЈАТА НЕМА ДА ЈА СПРЕЧИ: Германија ќе ги отвори вратите за земјоделските сезонски работници

ПАНДЕМИЈАТА НЕМА ДА ЈА СПРЕЧИ: Германија ќе ги отвори вратите за земјоделските сезонски работници

Германија-челична дисциплина: Немаат полициски час, а жива душа нема надвор

Германија-челична дисциплина: Немаат полициски час, а жива душа нема надвор

ПУТИН ОДЛУЧИ: Април ќе биде неработен месец во Русија

ПУТИН ОДЛУЧИ: Април ќе биде неработен месец во Русија

Тест за коронавирус кој може да даде резултати за 5 минути: Одобрен од ФДА-САД

Тест за коронавирус кој може да даде резултати за 5 минути: Одобрен од ФДА-САД

Близу 1 милион заразени со коронавирусот во светот, црн ден во Шпанија

Близу 1 милион заразени со коронавирусот во светот, црн ден во Шпанија