03 Август, 2021
0.0191

Дрита Ислами, олимписка атлетичарка: „За 10 години ќе бидам пример за сите млади спортистки“

Објавено во: Мои пари 14 Јуни, 2021

Од терените во Сарај до Олимписките игри во Рио, Дрита Ислами е атлетичарка што постојано руши рекорди и освојува медали. Таа дури 9 пати е прогласена за атлетичарка на годината и има срушено 5 македонски рекорди. Во новото видео за Халкбанк, таа со брзина на светлината одговара на прашањето каде се гледа себеси во следните 10 години: како пример за сите млади девојки што сакаат да спортуваат.

Погледнете го новото видео на Халкбанк во кое Дрита дисциплинирано и посветено гледа 10 години напред, во светлата иднина полна со срушени рекорди:

Видеосеријалот „Иднината е светла“ е дел од 10-годишнината од постоењето на Халкбанк на македонскиот пазар. Како и досега, Халкбанк продолжува со инвестирање во луѓето, нивниот потенцијал и во нивната светла иднина.

Погледнете ги останатите видеа од видеосеријалот на следниот линк.


ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Македонски Телеком со раст во првото полугодие и континуирана модернизација на мрежата

Македонски Телеком со раст во првото полугодие и континуирана модернизација на мрежата

Oкта има позитивни оперативни резултати и висока профитабилност во услови на континуиран раст на меѓународните цени на горивата

Oкта има позитивни оперативни резултати и висока профитабилност во услови на континуиран раст на меѓународните цени на горивата

ИутеКредит Македонија со поддршка за младиот математичар Дамјан Давков

ИутеКредит Македонија со поддршка за младиот математичар Дамјан Давков

Животното осигурување – вистински мудра одлука

Животното осигурување – вистински мудра одлука

Галичник Филм Фестивал – свој на своето!

Галичник Филм Фестивал – свој на своето!

Француски Orange ќе ја промовира 5G опремата на Huawei во Африка

Француски Orange ќе ја промовира 5G опремата на Huawei во Африка

Кире и Едина советуваат – Како во летните горештини?

Кире и Едина советуваат – Како во летните горештини?

Го тестиравме Huawei Watch 3 Pro - Турбо смарт часовник, со мега батерија, идеален за летна авантура и навремени нотификации

Го тестиравме Huawei Watch 3 Pro - Турбо смарт часовник, со мега батерија, идеален за летна авантура и навремени нотификации

Награда за „Врба“ во Њујорк

Награда за „Врба“ во Њујорк