26 Мај, 2018
0.4281
    ALK 7872.21    -0.65%     BESK 8017.33    3.6%     GRNT 748.68    4.56%     KPSS 300    -36.31%     MPT 31000.31    0%     OHB 6396.66    -0.83%     REPL 62000    0.81%     RMDEN13 96.7    0.73%     RMDEN14 96.1    0.63%     RMDEN16 95.5    0%     RZIN 125    4.17%     SBT 1951    -0.61%     SLAV 3600    0%     STB 1015.5    -0.27%     STBP 1180.55    5.3%     STIL 130    -0.94%     TEL 278.08    2.99%     TNB 12929.5    -4.14%     TTK 881.96    2.88%     UNI 2360    -0.04%     USJE 23003    -0.63%     ZPKO 2857    0%

ДОСИЕ СУБВЕНЦИИ: Претседател на Комисија сакал да стане првиот „Македонски идол“

Објавено во: Македонија 19 Јануари, 2018

Во обид да дознаеме повеќе информации за луѓето што ја воделе Комисијата која одлучувала на конкурсите во рамките на Законот за поддршка на домашната музичка продукција наидовме на повеќе интересни податоци и факти (линк до текстот со Автовски). Сепак, Константин Карев е човекот со највпечатлива биографија. Станува збор за автор, музичар, интерпретатор и поет од Гевгелија кој пред осум години сакал да стане првиот „Македонски идол“. Снимката од аудицијата не е со најдобар квалитет (бидете трпеливи првите 25 секунди), но вреди да се погледне неговиот уникатен настап со песна која, како што ја најавува и самиот водител, ја слушаме само еднаш, но ќе ја запомниме засекогаш.


Овој музичар двапати бил член, пред да го изберат за претседател на „жирито“ кое одлучувало кому ќе му бидат одобрени музички субвенции. Со Комисијата раководел на последниот конкурс кој минатата недела прв го објави „Женски Магазин“.

Целиот текст причитајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Земји-членки на ЕУ ставија рампа за датум за Македонија и Албанија

Земји-членки на ЕУ ставија рампа за датум за Македонија и Албанија

Подржувачите на Мицкоски го спасуваат од неодговореното прашање од Заев

Подржувачите на Мицкоски го спасуваат од неодговореното прашање од Заев

Уште двајца од „Сопот“ ќе бараат милионска отштета?

Уште двајца од „Сопот“ ќе бараат милионска отштета?

Каруселот од „Скопје 2014“ демонтиран и однесен во Аеродром

Каруселот од „Скопје 2014“ демонтиран и однесен во Аеродром

Нимиц: Прашањата се добро дефинирани и прецизирани

Нимиц: Прашањата се добро дефинирани и прецизирани

ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук повика на антивладин протест на 2 јуни

ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук повика на антивладин протест на 2 јуни

Му го каменувале автомобилот и го тепале

Му го каменувале автомобилот и го тепале

Шешељ го нарече Џафери терорист, а тој вели не се оптоварува со тоа

Шешељ го нарече Џафери терорист, а тој вели не се оптоварува со тоа

УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Прегазен пешак во Ѓорче Петров

УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Прегазен пешак во Ѓорче Петров