21 Јануари, 2020
0.0233

Доктори во кривичен го прегледуваат Боки13, Рускоска не дава одложување на рочиштето

Објавено во: Македонија 03 Декември, 2019

-Немам добиено терапија и не се чувствувам добро бидејќи од утрово имав десет повраќања, се пожали на денешното рочиште Бојан Јовановски.

Во кривичниот суд моментално владее пауза по случајот бидејќи дојдоа медицински лица за да му извршат преглед на првиот обвинет во случајот „Рекет“ кој заедно со Катица Јанева и Зоран Милевски се на обвинителна клупа.

Од друга страна, Обвинителката Вилма Рускоска вели дека ниту еден лекар од ГОБ „8 Септември“ не би ја ризикувал лиценцата и вели дека Јовановски е во добра здравствена состојба.

Судењето започна со еден час задоцнување почнува судењето за случајот „Рекет“.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Хумани граѓани ќе помогнат на Јованови, договор за Законот за ЈО уште нема

ФОКУС НА ДЕНОТ: Хумани граѓани ќе помогнат на Јованови, договор за Законот за ЈО уште нема

СЕ ГУШИМЕ: Пет градови со eкстремно загаден воздух

СЕ ГУШИМЕ: Пет градови со eкстремно загаден воздух

ЗАВРШИ СРЕДБАТА МАРИЧИЌ - МУЦУНСКИ: Постои камен на сопнување за Законот за ЈО

ЗАВРШИ СРЕДБАТА МАРИЧИЌ - МУЦУНСКИ: Постои камен на сопнување за Законот за ЈО

Украдени скоро 27 тони јаболка од магацин во Ресен

Украдени скоро 27 тони јаболка од магацин во Ресен

Исчезна 28 годишна девојка од Босилово

Исчезна 28 годишна девојка од Босилово

Поранешен кандидат на СДСМ за градоначалник поставен за привремен директор на „Дрисла“

Поранешен кандидат на СДСМ за градоначалник поставен за привремен директор на „Дрисла“

ДИК повторно се прогласи за ненадлежна, овој пат на барање на Чулев

ДИК повторно се прогласи за ненадлежна, овој пат на барање на Чулев

Што има ВМРО-ДПМНЕ во „ракавот“ за Рекет, а јавноста не го знае

Што има ВМРО-ДПМНЕ во „ракавот“ за Рекет, а јавноста не го знае

Врховниот суд ќе ги преиспитува пресудите на Груевски и јанкулоска во „Тенк“

Врховниот суд ќе ги преиспитува пресудите на Груевски и јанкулоска во „Тенк“