25 Февруари, 2021
0.0278

Додик се излекува од Ковид-19, но го чека рехабилитација

Објавено во: Балкан 05 Јануари, 2021

По цели 25 дена борба со корона вирусот, претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик излезе од болница и и на прес-конференција истакна дека зад него се најтешките денови во животот, но дека сега се чувствува добро.

Порача сите да бидат крајно внимателни, бидејќи вирусот е многу опасен, а истовремено се заблагодари на сите здравствени работници во Универзитетскиот медицински центар во Република Српска кои се изборија за неговиот живот.

-Благодарност до лекарите. Исто така, сакам да му се заблагодарам на тимот доктори од Србија. Им порачувам на граѓаните да бидат внимателни, бидејќи вирусот не е воопшто наивен. Никој не знае како тој ќе дејствува врз организмот. Овие беа тешки денови за мене и за моето семејство. Ме чека рехабилитација, потенцираше Додик.


Можеби ќе ве интересира

Осуден неонацист од Златна зора влегол во Македонија со лажно име

Осуден неонацист од Златна зора влегол во Македонија со лажно име

МОЖНО Е ЗAТВОРАЊЕ НА СКИ-ЦЕНТРИTE ЗА ВИКЕНД: Огромен број новозаразени, ќе ги зајакнува ли Србија мерките?

МОЖНО Е ЗAТВОРАЊЕ НА СКИ-ЦЕНТРИTE ЗА ВИКЕНД: Огромен број новозаразени, ќе ги зајакнува ли Србија мерките?

Во Србија вирусот збувнува: Кон сака да затвори се дури пет дена

Во Србија вирусот збувнува: Кон сака да затвори се дури пет дена

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

Србија бележи над 3.000 заразени дневно, можно е заострување на мерките

Србија бележи над 3.000 заразени дневно, можно е заострување на мерките

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

ВУЛИН ОСТРО КОН ЕУ: Кога веќе не пративте вакцини, задржете си ги и политичките ставови за себе

ВУЛИН ОСТРО КОН ЕУ: Кога веќе не пративте вакцини, задржете си ги и политичките ставови за себе