07 Јули, 2020
0.0518

Додека стражарите си купувале појадок опасен затвореник избегал од комбето

Објавено во: Македонија 14 Октомври, 2019

Немарност ги чинела стражарите бегство на затвореник кој бил осуден на 7 години и 7 месеци казна за повеќе кривични дела.

Фидан Асани успеал да им избега на затворските стражари кога се враќале од клиничките центри кон Идризово.

Како што пренесе Сител, повикувајќи се на изјава на директорот Мојсоски затвореникот бил носен на редовен лекарски преглед кога стражарите решиле да скршнат од рутата и да застанат на бензинската Макпетрол за да си купат сендвичи за појадок.

Асани не бил соодветно врзан така што не му било проблем лесно да се пушти во бегство а се додава дека ги оттурнал од себе стражарите кои ќе бидат суспендирани.

Затвореникот во затвор треба да помине уште 6 години и 2 месеци.

Можеби ќе ве интересира

Д-р. Стојанов: Вакцината пртив стрептокока пневмонија не ја спречува заразата со Ковид-19, но создава посилен имунитет

Д-р. Стојанов: Вакцината пртив стрептокока пневмонија не ја спречува заразата со Ковид-19, но создава посилен имунитет

СЛОБОДНО ПЛИВАЈТЕ ВО ЕЗЕРО, КОВИД НЕ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ ВОДА - но на плажа да не се доближувате до непознати

СЛОБОДНО ПЛИВАЈТЕ ВО ЕЗЕРО, КОВИД НЕ СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ ВОДА - но на плажа да не се доближувате до непознати

Богојески: Да изгласаме за 10ка, со тоа ќе внесеме во Парламент граѓански пратеници кои ќе ги менуваат работите од корен

Богојески: Да изгласаме за 10ка, со тоа ќе внесеме во Парламент граѓански пратеници кои ќе ги менуваат работите од корен

Мицкоски: Обвинителот да провери дали Заев е Бошко Буха

Мицкоски: Обвинителот да провери дали Заев е Бошко Буха

ШИЛЕГОВ НЕГАТИВЕН: И официјално, невидливиот противник е победен

ШИЛЕГОВ НЕГАТИВЕН: И официјално, невидливиот противник е победен

Заев: Не е невозможно да добиеме парламентарно мнозинство од 61 пратеник

Заев: Не е невозможно да добиеме парламентарно мнозинство од 61 пратеник

Цаца Билјановска се врати на работа на Кожната клиника

Цаца Билјановска се врати на работа на Кожната клиника

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес повеќе оздравени од заразени, наесен можно е да се користат и студентските домови

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес повеќе оздравени од заразени, наесен можно е да се користат и студентските домови

Заев вели дека коалицирале со БЕСА поради програмата

Заев вели дека коалицирале со БЕСА поради програмата