20 Јуни, 2019
0.0254

Дел од повредените во несреќата уште се борат за живот-критична 19 годишна девојка

Објавено во: Македонија 15 Февруари, 2019

Петмина патници на скопските клчиники уште се борат за живот.

Во моментов деветнаесет годишно девојче се наоѓа во операциона сала и е еден од најкритичните пациенти по кобната несреќа кај село Ласкарци.

Според информациите кои ги доби Фактор во комплексот клиники Мајка Тереза докторите вршат интервенција на девојката со повреда на карлицата.

Тројца од критичните се во одделот за интензивна нега на скопската Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување и според лекарите нивната состојба е доста тешка и критична.

Останатите двајца се во градската болница „8-ми септември“ , имаат повреди на мозокот и се приклучени на апарати за механичка вентилација.

Можеби ќе ве интересира

За тоа кои земји го блокираа стартот на преговорите детали открива „Ле Монд“

За тоа кои земји го блокираа стартот на преговорите детали открива „Ле Монд“

Градилиштето кај „Беко“ затворено од Центар

Градилиштето кај „Беко“ затворено од Центар

Камчев: Не сум добил покана за рочиштето, нема причина зошто да не одам

Камчев: Не сум добил покана за рочиштето, нема причина зошто да не одам

Заврши протестот на родителите, сите петкаши ќе бидат запишани во гимназијата „Орце Николов“

Заврши протестот на родителите, сите петкаши ќе бидат запишани во гимназијата „Орце Николов“

Кочан на 17 јули треба да се јави в затвор

Кочан на 17 јули треба да се јави в затвор

Родителите на учениците кои се запишуваат во скопската гимназија „Орце Николов“ на протест пред Влада

Родителите на учениците кои се запишуваат во скопската гимназија „Орце Николов“ на протест пред Влада

УТРИНСKИ ФОКУС: Од поврат на ДДВ ќе се „офајдат“ богатите - Кои се најплатените банкари

УТРИНСKИ ФОКУС: Од поврат на ДДВ ќе се „офајдат“ богатите - Кои се најплатените банкари

Уште една ратификација на приемот на Македонија во НАТО

Уште една ратификација на приемот на Македонија во НАТО

Пендаровски: Македонија е на сам праг за влез во НАТО

Пендаровски: Македонија е на сам праг за влез во НАТО