11 Декември, 2018
0.3120
    ALK 8271.79    1.51%     BESK 9000    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5062.11    2.62%     MPT 47000.07    1.2%     MTUR 4850    0%     OKTA 4350    2.35%     REPL 70040    3%     RMDEN16 97.3    0.31%     RMDEN17 96.5    0%     SBT 1850    2.66%     STB 1280    0.13%     STIL 122    0.83%     TEL 298.64    1.23%     TNB 14150    1.07%     TTK 1245.37    1%     UNI 2231    -2.96%

Дали е скапо и тешко да се организира бегство?

Објавено во: Македонија 13 Ноември, 2018

Во Отворено на 24 ТВ вечерва беше кажано дека да се организира бегство е потребна логистика, а секоја патна исправа од било која држава си има своја цена на црниот пазар. 

Беше кажано дека меѓу Македонија, Албанија и Србија може да се помине со лична карта. 

Поранешниот началник во МВР, Љубомир Ѓурчевски, на прашањето дали е можно да се вмешани и политичари од регионот во бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски, вели дека сѐ е можно. 

Професорката Мирјана Најчевска рече дека ако Унгарија му даде политички азил на Груевски, со тоа ќе каже дека во Македонија има политички прогон. 

„Пораката е неверојатно страшна за нашата земја, од политички аспект, од меѓународен аспект. За ова сериозно треба да се замислат сите што се занимаваат со надворешни работи“, вели Најчевска. 

Адвокатот Ѕвонко Давидовиќ рече дека за жал кај нас ниту е скапо, ниту е тешко да се организира бегство. 

Можеби ќе ве интересира

Ѓулистана Марковска: Каракачанов изгради кариера на Македонија

Ѓулистана Марковска: Каракачанов изгради кариера на Македонија

Во Кавадарци не се дише

Во Кавадарци не се дише

(ВИДЕО) Македонки играа оро на „Деспасито“, еве како тоа изгледа

(ВИДЕО) Македонки играа оро на „Деспасито“, еве како тоа изгледа

Сијарто кажа кога ЕУ треба да почне преговори со Македонија

Сијарто кажа кога ЕУ треба да почне преговори со Македонија

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

Нешков до Борисов: Зошто е оваа омраза кон „неосвестените" Македонци?

Југ: Секој си ги извади своите, а во притвор останавме само ние жртвените јагниња

Југ: Секој си ги извади своите, а во притвор останавме само ние жртвените јагниња

Вељаноски: Не можев да го исклучам микрофонот

Вељаноски: Не можев да го исклучам микрофонот

Толку беше: Еден затвор се откажа од штрајкување

Толку беше: Еден затвор се откажа од штрајкување

Ѓоргиев: Цар Самуил, Прличев и Светите браќа се личности на повеќе народи

Ѓоргиев: Цар Самуил, Прличев и Светите браќа се личности на повеќе народи