12 Август, 2022
0.0178

„Дајте ни радост, место тага: Весел концерт на „Дајте музика“ во Скопје

Објавено во: Стил 19 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Еден од повеселите концерти кои му се случи на Скопје е секако забавата со тинејџерските ѕвезди „Дајте музика“, сношти на стадионот на АРМ во Скопје.

Кики, Миха, Анастасија и Филип имаат армија сериозни обожаватели. Децата се најискрената публика, а тоа се докажа и сношти. Своите јунаци, тие трпеливо ги чекаа, со маици „Дајте музика“, и постери со нивните ликови и имиња. Помалите беа качени на рамења кај родителите, за да успеат да ги видат омилените пејачи и актери подобро. 

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

Се огласи Антониа откако го откажа учеството на музичкиот спектакл на плоштадот Скендербег

Се огласи Антониа откако го откажа учеството на музичкиот спектакл на плоштадот Скендербег

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот

МОДНАТА КУЌА ЛУЈ ВИТОН НИКОГАШ ПОСИЛНА, И покрај кризата профитот се зголеми, сопственикот Анро меѓу најбогатите во светот