14 Јули, 2020
0.0302

Д-р Огњен Даскалов: Бидете сигурни дека правите естетски зафат поради себе, а не за околината

Објавено во: Стил 05 Јуни, 2020

Др. Даскалов Огњен после својата субспецијализацијата по Пластична и Реконструктивна Хирургија на Универзитетскиот Клинички Центар – Скопје , професионалното усовршување го продолжува во еминентните центри за пластична хирургија, 6 месеци во Лион – Франција во 1993-та  и 6 месеци во Барселона – Шпанија во 1998-ма година. 

Учен од најдобрите, тој за прв пат во Македонија отпочнува со примена на ткивни експандери, реконструкција на дојка, фасциокутани резени и бројни хируршки техники од естетската, микрохирургијата и реконструкција на изгореници, техники за „фејслифтинг“, операции на нос и гради и „антиејџинг“ третмани.

Од прва рака, за Женски Магазин откри нешто повеќе за естетските операции и зафати во својата ординација. 


Можеби ќе ве интересира

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени