29 Март, 2020
0.0256

ЧЕТВОРИЦА СКОПЈАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ЧУВАР - се изнервирале оти ги пријавил

Објавено во: Македонија 23 Февруари, 2020

Четворица скопјани претепале чувар затоа што ги пријавил за нарушување на јавниот ред и мир. Тој завршил дури и на клиника од повредите што му биле нанесени.

„На 22.02.2020 во 04,20 часот на автобуска постојка во населба “11-ти Октомври“ полициски службеници од Полициска станица Кисела Вода ги лишиле од слобода С.Т.(24), А.К.(18), Ф.В.(18) и Н.М.(21) сите од Скопје бидејќи физички го нападнале Д.Б(44) од с.Студеничани, скопско вработен како чувар на објект во изградба, нанесувајќи му тешки телесни повреди, бидејќи истиот во 02,40 часот ги пријавил дека го нарушуваат јавниот ред и мир. Д.Б. бил пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Запалени нови контејнери во центарот на Скопје додека траеше полицискиот час

Запалени нови контејнери во центарот на Скопје додека траеше полицискиот час

Обвинителството ќе ја истражува смртта на стружанката од корона

Обвинителството ќе ја истражува смртта на стружанката од корона

По 17 дена, Филипче реши да одмори

По 17 дена, Филипче реши да одмори

Зетот на стружанката: Ни кажаа дека е позитивна на тестот откако почина

Зетот на стружанката: Ни кажаа дека е позитивна на тестот откако почина

Првиот битолчанец заболен од корона вирусот порачува да не му се верува на првото тестирање

Првиот битолчанец заболен од корона вирусот порачува да не му се верува на првото тестирање

По два дена заврши сагата, 106 лица конечно го напуштија Дебар

По два дена заврши сагата, 106 лица конечно го напуштија Дебар

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најпрометните места во Скопје празни среде бел ден

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Најпрометните места во Скопје празни среде бел ден

Од понеделник на заболекар само ако имате болка што не се трпи

Од понеделник на заболекар само ако имате болка што не се трпи

Камерманот на „Медена земја“ снима во Вухан

Камерманот на „Медена земја“ снима во Вухан