25 Февруари, 2021
0.0195

Чедомир Јовановиќ во тешка состојба: Имал силни болки во градите

Објавено во: Балкан 11 Јануари, 2021

Негативен е на тестот за коронависус, но лидерот на српската партија ЛДП има сериозно јаки болки во градите. Тој од петокот е во болница и според информациите има воспаление на белите дробови.

Неофицијално неговата здравствена состојба е тешка и комплицирана и политичарот трпи силни болки.

„Лекарите се сомневаат на емболија на белите дробови или воспаление на рбетниот мозок“, наведува извор, но напоменува дека засега не е утврдена причината за таквото влошување на состојбата.

Проблем претставува и високиот крвен притисок кој лекарите се обидуваат да го спуштат.

Состојбата на Јовановиќ најверојатно е последица од прележаниот коронавирус во јули.

Тој во јули беше позитивен на коронавирусот и имаше компликации по што остана во болница подолг период. 


Можеби ќе ве интересира

Осуден неонацист од Златна зора влегол во Македонија со лажно име

Осуден неонацист од Златна зора влегол во Македонија со лажно име

МОЖНО Е ЗAТВОРАЊЕ НА СКИ-ЦЕНТРИTE ЗА ВИКЕНД: Огромен број новозаразени, ќе ги зајакнува ли Србија мерките?

МОЖНО Е ЗAТВОРАЊЕ НА СКИ-ЦЕНТРИTE ЗА ВИКЕНД: Огромен број новозаразени, ќе ги зајакнува ли Србија мерките?

Во Србија вирусот збувнува: Кон сака да затвори се дури пет дена

Во Србија вирусот збувнува: Кон сака да затвори се дури пет дена

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

Србија бележи над 3.000 заразени дневно, можно е заострување на мерките

Србија бележи над 3.000 заразени дневно, можно е заострување на мерките

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

ВУЛИН ОСТРО КОН ЕУ: Кога веќе не пративте вакцини, задржете си ги и политичките ставови за себе

ВУЛИН ОСТРО КОН ЕУ: Кога веќе не пративте вакцини, задржете си ги и политичките ставови за себе