25 Февруари, 2021
0.0195

Чедомир Јовановиќ повторно во болница: Дали се последици или повторно има Ковид-19

Објавено во: Балкан 09 Јануари, 2021

Чедомир Јовановиќ, лидерот на српската партија ЛДП, еден од најпознатите политичари на Балканот вчера попладнето повторно бил примен во болница. Тој во јули беше позитивен на коронавирусот и имаше компликации по што остана во болница подолг период. Српските медиуми обезбедиле потврда дека Јовановиќ бил сместен попладнето во Клиничката болница „Драгиша Мишовиќ“, поради болка во градите и стомакот.

Јовановиќ е сместен во одделот за хирургија, во свесна и стабилна состојба. Докторите изјавиле дека немало потреба да се „поврзува“ со кислородот.

Била направена една снимка, според која тој нема пневмонија, но резултатите за Ковид-19 се уште се чекаа.

Јовановиќ беше позитивен на коронавирус во јули 2020 година, а во тоа време имаше тешка пневмонија, поради што беше на Клиниката за инфективни болести.

Интервју на Јовановиќ за Фактор

Можеби ќе ве интересира

Осуден неонацист од Златна зора влегол во Македонија со лажно име

Осуден неонацист од Златна зора влегол во Македонија со лажно име

МОЖНО Е ЗAТВОРАЊЕ НА СКИ-ЦЕНТРИTE ЗА ВИКЕНД: Огромен број новозаразени, ќе ги зајакнува ли Србија мерките?

МОЖНО Е ЗAТВОРАЊЕ НА СКИ-ЦЕНТРИTE ЗА ВИКЕНД: Огромен број новозаразени, ќе ги зајакнува ли Србија мерките?

Во Србија вирусот збувнува: Кон сака да затвори се дури пет дена

Во Србија вирусот збувнува: Кон сака да затвори се дури пет дена

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

Седеле на иста маса: Сара и Марјан биле заедно во кафуле, тој извадил пиштол и ја убил

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ЗЛАТАРНИЦА СО МЛАДА КОЛЕШКА - еве кое е нивното објаснување

Србија бележи над 3.000 заразени дневно, можно е заострување на мерките

Србија бележи над 3.000 заразени дневно, можно е заострување на мерките

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

И ЈАС СУМ САМО ОБИЧЕН ЧОВЕК: Вучиќ во опуштено издание, изненади со фотографија на која не сме навикнати

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

ВУЛИН ОСТРО КОН ЕУ: Кога веќе не пративте вакцини, задржете си ги и политичките ставови за себе

ВУЛИН ОСТРО КОН ЕУ: Кога веќе не пративте вакцини, задржете си ги и политичките ставови за себе