16 Јули, 2020
0.0429

БОНУС ЗА РАБОТА ОД ДОМА: Фејсбук дава по 1.000 долари

Објавено во: Финансии, Корона Вирус 17 Март, 2020

Фејсбук им дава бонус од 1.000 американски долари на вработените кои работат од дома за време на појавата на коронавирусот.

Извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг, наводно, денеска го објавил соопштението интерно во компанијата, пишува Бизнис инсајдер. 

Овој потег следува откако платформата за електронска трговија Shopify исто така им даде на вработените бонус од 1.000 американски долари да купат опрема за работење од дома.

Коронавирусот продолжи да се шири низ Соединетите држави, а шест окрузи во заливот на Сан Франциско се практично изолирани до 7 април.

Можеби ќе ве интересира

ЗЕМЈАТА ЈА НАРЕКУВАА „БЛЕСКАВА ЅВЕЗДА“: Сега е во најдлабока рецесија откако стекна независност од Малезија

ЗЕМЈАТА ЈА НАРЕКУВАА „БЛЕСКАВА ЅВЕЗДА“: Сега е во најдлабока рецесија откако стекна независност од Малезија

Поради пандемијата доларот трета седмица по ред паѓа

Поради пандемијата доларот трета седмица по ред паѓа

Колку пари има во гробарскиот бизнис?

Колку пари има во гробарскиот бизнис?

За пет месеци ни легнале над 102 милиони евра од брз трансфер на пари

За пет месеци ни легнале над 102 милиони евра од брз трансфер на пари

Народната банка е добитник на наградата на „Комерцбанк“

Народната банка е добитник на наградата на „Комерцбанк“