09 Август, 2022
0.0189

Бонус од 4 отсто со American Express на бензинските станици ОКТА

Објавено во: Мои пари 01 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Со летната кампања „Твој Бонус”нова поволност за корисниците на American Express картички на Силк Роуд Банка АД Скопје, која нуди дополнителна можност за загарантиран поврат на средства, со секое купување на бензинските станицисо брендот ОКТА.

Имено, со секоја направена трансакција со кредитните и дебитните картички American Express на бензинските станици ОКТА, корисниците добиваат поврат на средства од 4%. Оваа заедничка кампања ќе биде активна во текот на месеците јули, август и септември.

Максималниот месечен износ за кој важи бонусот од 4% е до 6.000 денари по картичка. На месечните трансакции кои ќе го надминат овој износ, имателите на картички ќе добијат редовен месечен бонус од 2.5%.

Ова е можност само за клиентите на Силк Роуд Банка, која е единствена банка во државата и во регионот со 100% швајцарски капитал. Всушност, Силк Роуд Банка е единствена банка во Република Северна Македонија која ја има лиценцата за картичките American Express, за која потрошувачите може да избираат од понудата на две кредитни и една дебитна картичка. American Express картичките нудат висококвалитетна, персонализирана услуга насекаде низ светот, престиж и ексклузивни придобивки што одговараат на Вашиот стил на живот.

Дополнителни информации за картичката, може да добиете во сите експозитури на Силк Роуд Банка, на веб страната, профилите на социјални мрежи на банката или на телефонскиот број 02/3203-555.

Во претстојниот период безгрижно уживајте во вашите летни патувања во државата и странство, со картичките на American Express и висококвалитетните горива на ОКТА.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

За да направите филмски хит од секојдневието - истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за претпорачка

За да направите филмски хит од секојдневието - истражете го новиот vivo X80Pro и искористете го периодот за претпорачка

Премиер лига ексклузивно на Арена спорт каналите, Кристал Палас и Арсенал за почеток на новата сезона

Премиер лига ексклузивно на Арена спорт каналите, Кристал Палас и Арсенал за почеток на новата сезона

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Поврзувањето и соработката го отвораат патот кон подобро разбирање на себеси со иновациите на Samsung Wellness

Петта година по ред се дружиме на официјалниот избор „Мажи на годината“

Петта година по ред се дружиме на официјалниот избор „Мажи на годината“

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Првиот говорник на TEDx од Балканот промовиран пред глобална публика од 35 милиони луѓе е од Македонија

Лојалната програма на Credissimo заштедува пари

Лојалната програма на Credissimo заштедува пари

Намалување на штети: Значењето на овој проект и кои се неговите придобивки?

Намалување на штети: Значењето на овој проект и кои се неговите придобивки?

Детското штедење Халки доби свое лого

Детското штедење Халки доби свое лого

ЕуроникелИндустри единствен во земјава и во регионов со ИСО сертификат за измерена емисија на стакленички гасови

ЕуроникелИндустри единствен во земјава и во регионов со ИСО сертификат за измерена емисија на стакленички гасови