21 Април, 2018
0.0682

Бомба наменета за албански бизнисмен рани 7 лица во Скадар

Објавено во: Балкан 13 Јануари, 2018

Бомба наменета за албански бизнисмен рани 7 лица во Скадар. Полицијата се сомнева дека експлозијата била обид за убиство на локалниот бизнисмен Љуљзим Кула. 

Седум лица се повредени во експлозија што се случила околу 10:30 по локално време, објави Albanian Daily News.

Контролни проверки се вршат во целиот град, како и на излезите на Скадар, со цел да се фати сторителот.

Во моментов неколку лица се притворени во врска со експлозијата.

Двајца од повредените се во тешка состојба и се транспортирани во блиската болница.


Можеби ќе ве интересира

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито

Китаровиќ бара да се казни Шешељ, но нејасно е дали навистина го газел хрватското знаме?

Китаровиќ бара да се казни Шешељ, но нејасно е дали навистина го газел хрватското знаме?

На денешен ден пред многу години, на Белград го снајде ова!

На денешен ден пред многу години, на Белград го снајде ова!