07 Март, 2021
0.0251

Богоевски за Апасиев: Профата со просек 10 сака да испровоцира реакција па да глуми жртва

Објавено во: Македонија 19 Јануари, 2021

Продолжува преписката и јавното несогласување меѓу Димитар Апасиев лидерот на Левица и поранешниот пратеник Павле Богоевски. Откако утрово Апасиев на фејсбук напиша дека „дошло 10 часот, а никој не јадел државен ќотек на рисјански празник“ , Богоевски сега пишува дека пратеникот Апасиев има имунитет само за зборовите изречени од собраниската говорница.
Нека му каже некој на фирерчето од Велес дека матерјалниот имунитет го штити пратеникот само за зборовите искажани од собраниската говорница.

Ширењето на расистички и ксенофобичен материјал (преку компјутерски систем), поттикнувањето на насилство и охрабрувањето на непочитување на мерките за спречување на пандемијата кога се прави надвор од Собранието (преку фб и твитер) ја задржува целата своја кривично правна димензија, пишува Богоевски.

Вели дека и овој говор како таков, треба да предизвика реакција од органите на прогонот.
Е сега, профата со 10,00 или не го знае ова; или го знае и сака да испровоцира реакција на правосудните органи па да глуми жртва; или пак до толку му имаат удрено лајковите во глава што искрено верува дека е над сите закони во државата, стои во постот. Можеби ќе ве интересира

САМО ЕДНА ТРЕТИНА САКААТ ВАКЦИНА - зошто старите лица над 70 години не поитаа да се пријават за имунизација

САМО ЕДНА ТРЕТИНА САКААТ ВАКЦИНА - зошто старите лица над 70 години не поитаа да се пријават за имунизација

(ФОТО) СПУТНИК В ГО РЕСЕТИРА „ПОДЗАБОРАВЕНОТО“ ПРИЈАТЕЛСТВО - руската вакцина стигна меѓу првите

(ФОТО) СПУТНИК В ГО РЕСЕТИРА „ПОДЗАБОРАВЕНОТО“ ПРИЈАТЕЛСТВО - руската вакцина стигна меѓу првите

КОВИД БИЛАНС: Десетмина ја изгубија битката со вирусот, има и 47 годишен пациент, 333 заразени

КОВИД БИЛАНС: Десетмина ја изгубија битката со вирусот, има и 47 годишен пациент, 333 заразени

ДАЛИ ЌЕ БИДАТ ДВАЈЦА, ИЛИ АКО ДАДЕ ГОСПОД И ПОВЕЌЕ ПРАТЕНИЦИ - премиерот Зааев вели дека ќе расте парламентарното мнозинство

ДАЛИ ЌЕ БИДАТ ДВАЈЦА, ИЛИ АКО ДАДЕ ГОСПОД И ПОВЕЌЕ ПРАТЕНИЦИ - премиерот Зааев вели дека ќе расте парламентарното мнозинство

ИМ ВЕЛАМ НА ЛУЃЕТО СЛОБОДНО ЗБОРУВАЈТЕ НА ТЕЛЕФОН - Заев охрабрува: Кој друг би слушал и би одел затвор 12 години

ИМ ВЕЛАМ НА ЛУЃЕТО СЛОБОДНО ЗБОРУВАЈТЕ НА ТЕЛЕФОН - Заев охрабрува: Кој друг би слушал и би одел затвор 12 години

Филипче: Според моите информации, состојбата на Мицкоски е стабилна

Филипче: Според моите информации, состојбата на Мицкоски е стабилна

ФИЛИПЧЕ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ГИ ПРЕЧЕКАА РУСКИТЕ ВАКЦИНИ - спутник В е нова надеж, се разговара и за другите количини

ФИЛИПЧЕ И РУСКИОТ АМБАСАДОР ГИ ПРЕЧЕКАА РУСКИТЕ ВАКЦИНИ - спутник В е нова надеж, се разговара и за другите количини

НЕМА ДА ОСТАВИМЕ НЕЗГРИЖЕН НИТУ ЕДЕН ВОЈНИК СО НАПОЛНЕТИ 45 ГОДИНИ - Од Одбрана ги отфрлаат обвинувањата

НЕМА ДА ОСТАВИМЕ НЕЗГРИЖЕН НИТУ ЕДЕН ВОЈНИК СО НАПОЛНЕТИ 45 ГОДИНИ - Од Одбрана ги отфрлаат обвинувањата

ИНИЦИЈАТИВЕН ОДБОР: На Мицкоски му посакуваме брзо закрепнување и здрав и прав да даде отчет на конгресот

ИНИЦИЈАТИВЕН ОДБОР: На Мицкоски му посакуваме брзо закрепнување и здрав и прав да даде отчет на конгресот