14 Јули, 2020
0.0231

Благој Веселинов: Вие, луѓето, пак ќе си бидете луѓе

Објавено во: Стил 21 Април, 2020

Домашното видео што ни го испрати Благој Веселинов е всушност негова поезија, напишана пред некои 6-7 години, момент на создавање што никогаш потоа не му се повторил, но кој потврдува, и во неговиот случај, дека еден талент никогаш не останува сам. Неговиот актерски талент, пак, последнава година, покрај забележителните театарски улоги и по одличното портретирање на главниот јунак Веле во многу популарниот филм „Исцелител“, му ја донесе и европската награда Актер во подем на Берлинскиот филмски фестивал. А, потоа за неполна година избувна пандемијата што ги запре глобално сите филмски процеси – за сите актери, и за тие во подем.

-Не го сметам тоа како некоја лоша среќа. Сфатив дека трпението и вложувањето во себе и во професијата е единственото што дава резултат – вели Благоја.

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени