02 Декември, 2022
0.0210

БЕШЕ ОМИЛЕН ЛОКАЛ И НА МНОГУ ПОЗНАТИ СКОПЈАНИ - што го предизвика пожарот во познатиот белградски ресторан Франш

Објавено во: Балкан 24 Ноември, 2022

Добивај вести на Viber

Пожарот што избувна во познатиот ресторан „Франш“ на Булеварот „Ослободување“, е локализиран, а според Курир.рс, пожарот настанал во вентилацијата.

- Не знаеме што точно го предизвикало пожарот, но се сомнева дека се работи за маснотиите пронајдени во вентилационите шахти - вели соговорникот и додава дека густ црн чад веднаш го зафатил ресторанот.

- Кога избувнал пожарот внатре биле неколку работници во ресторан, кои пријавиле дека има пожар.

Според извори на Курир, на местото на пожарот набрзо пристигнале пожарникари и полиција.

- Пристигнаа четири противпожарни возила со 16 пожарникари и набрзо со целосна опрема успеаја да го локализираат пожарот - вели изворот и додава дека за среќа во ресторанот во моментот на пожарот немало гости.

Репортерот на Курир кој дошол на местото на пожарот затекнал две возила на противпожарната служба и седум пожарникари кои го гаселе пожарот, а работниците од ресторанот го чистеле влезот во ресторанот кој наскоро треба да продолжи со работа.

Овој ресторан им е познат и на многу македонски граѓани, особено од главниот град Скопје, и тоа главно на познати скопјани, кои кога одат по работа или од некои други Бричини во Белград, често знаат да го посетат тој ресторан, за што сведочат и многу нивни објави на социјалните мрежи. 

Извор Курир.рс

Фото: Принтскрин Курир

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Земјотрес во Босна - се стресе и Далмација

Земјотрес во Босна - се стресе и Далмација

Хрватски ученици кои до смрт претепаа професор добија по 2-3 години затвор

Хрватски ученици кои до смрт претепаа професор добија по 2-3 години затвор

Османи ја обвини Русија за злонамерно влијание на Западен Балкан

Османи ја обвини Русија за злонамерно влијание на Западен Балкан

Вучиќ го нарече Курти терористичко ѓубре

Вучиќ го нарече Курти терористичко ѓубре

Koлкави плати земаат Црногорците?

Koлкави плати земаат Црногорците?

Српската „ШЉИВОВАЧА“ светско добро: УНЕСКО го вклучи овој пијалак на листата на светско културно нематеријално наследство

Српската „ШЉИВОВАЧА“ светско добро: УНЕСКО го вклучи овој пијалак на листата на светско културно нематеријално наследство

ПРОФЕСОРКАТА ОД ТРСТЕНИК ОТКАКО УЧЕНИЦИТЕ СЕ ИЗБРКАНИ: Училиштето ќе биде помирно и побезбедно место

ПРОФЕСОРКАТА ОД ТРСТЕНИК ОТКАКО УЧЕНИЦИТЕ СЕ ИЗБРКАНИ: Училиштето ќе биде помирно и побезбедно место

Претресена е јахтата на кумот на Путин во Хрватска

Претресена е јахтата на кумот на Путин во Хрватска

ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА БИЛ РОДЕНДЕНОТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ ДЕНИС - неговиот брат ќе му ги посвети сите победи

ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНА БИЛ РОДЕНДЕНОТ НА ПРЕРАНО ПОЧИНАТИОТ ДЕНИС - неговиот брат ќе му ги посвети сите победи