04 Јули, 2020
0.0270

Беким Бајрамовски-првиот медиумски работник кој почина од Ковид-19

Објавено во: Македонија 02 Јуни, 2020

44-годишниот Беким Бајрамоски е првиот медиумски работник кој почина во земјава. Тој е меѓу седумината кои починаа вчера. Бајрамовски беше вработен во локалната телевизија „Спектра“ во Лабуништа. 

Според директорот на Центарот за јавно здравје во Охрид, д-р. Сашо Точков, Бајрамовски со вирусот се заразил од средината и како што вели, станува збор за контакти меѓу луѓе кои се семејно поврзани. 

Инаку, вкупниот број на починати само во Лабуништа достигна 16, а во струшкиот регион се 20 починати пациенти заразени со Ковид-19. 

Можеби ќе ве интересира

Најмладиот од шесторицата починати има 36 години

Најмладиот од шесторицата починати има 36 години

Му паднале овците, го фатила струја

Му паднале овците, го фатила струја

ЗАКРЕПНУВА ДОБРО: Разговор со пациентот на кој му беше трансплантирано срце

ЗАКРЕПНУВА ДОБРО: Разговор со пациентот на кој му беше трансплантирано срце

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

Вонредна временска прогноза за попладнево

Вонредна временска прогноза за попладнево

Вирусот не стивнува: Уште 147 заразени, починале шест лица

Вирусот не стивнува: Уште 147 заразени, починале шест лица

Заев: Можна е постизборна коалиција со ДУИ, комуницирам со Алијанса и Алтернатива

Заев: Можна е постизборна коалиција со ДУИ, комуницирам со Алијанса и Алтернатива

Вице Заев за бомбите: Рекла - казала лаги

Вице Заев за бомбите: Рекла - казала лаги

ФОТО: Мила Царовска се бакнува со Кан

ФОТО: Мила Царовска се бакнува со Кан