12 Април, 2021
0.0252

Бара работа за неговата сестра да не си оди од земјава - таа е магистер, но на 37 години е невработена

Објавено во: Стил 12 Февруари, 2021

Потресна приказна за брат кој моли за вработување на сопствената сестра со цел таа да остане дома, во државата.

Таков Фејсбук статус објави Марјан Петровски во јавноста познат како ДЈ-Мац.

Тој пишува дека неговата сестра која е магистер по меѓународно право и дипломатија со перфекно втор научен турски јазик на 37 години е невработена.

Сите детали прочитајте ги тука. 

Можеби ќе ве интересира

Врвниот научник Д-р Љупчо Проданов: Ќе се вакцинирам со која било вакцина достапна во моментот на мојот термин

Врвниот научник Д-р Љупчо Проданов: Ќе се вакцинирам со која било вакцина достапна во моментот на мојот термин