09 Март, 2021
0.0223

АПАСИЕВ: Штом СДСМ ми посвети пресконференција, прилично се уплашени за откриената цена на шалчето

Објавено во: Македонија 18 Јануари, 2021

Пратеникот од Левица Димитар Апасиев вели дека штом СДСМ за неговото поведение организирале прес конференција, тоа значело дека во партијата се прилично исплашени.
„Брат ми ми има кажуено, нив у војска им кажуеле, дека чим СДС на Нашата Земја, наместо соопштенија, почнува да ти посветува цели прес-конференции - е ондак значи се прилично упрпани за откриената пазарна цена на ШАЛЧЕТО на министерката, па пробуваат да дефокусираат, ко шо ги имаат учено на Сорос семинарите. p.s. Поздравете ми ја Богданка и "само јубоф, љуѓенца“, напиша синоќа Апасиев на својот фејсбук профил.
Претходно, на прес конференција, портпаролката на владејаќката СДСМ, постот на Апасиев, кој потоа го избришал, го нарече испрачање на скандалозна, екстремна и заканувачка порака.
Како што рече во пораката пишувало: „Децата крв ќе ви плукаат”, што е говор на омраза и е неприфатливо, особено оти доаѓа од претставник на народот во Собранието.

„За целиот период откако Левица е дел од Собранието, освен омраза, поделби, закани и популизам, не понудија ништо друго. Ниту еден единствен проект, ниту идеја, ниту предлог во интерес на граѓаните и државата. Самопромоција, со евтин популизам и ништо повеќе – и секогаш на линија со политиканството, блокадите, деструкциите на ВМРО ДПМНЕ. Исто како и ВМРО ДПМНЕ, со апсурдни амандмани се обидоа да ја блокираат финансиската поддршка на граѓаните и компаниите погодени од Ковид кризата, исто како ВМРО ДПМНЕ и Левица се противат на спроведување попис“, рече Кузеска.

Инаку, Алсат пренесе дека пазарната цена на шалчето Гучи на министерката Царовска, чинело 300 евра.

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Најавен е полициски час, денеска има нови 316 заразени со коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Најавен е полициски час, денеска има нови 316 заразени со коронавирусот

Меџити се повлекува, повеќе не е координатор на пратеничката група на ДУИ

Меџити се повлекува, повеќе не е координатор на пратеничката група на ДУИ

Повеќе од 95.000 граѓани досега се избориле со коронавирусот

Повеќе од 95.000 граѓани досега се избориле со коронавирусот

Во телефонот на велешанец осомничен за „Јавна соба“ е најдена детска порнографија

Во телефонот на велешанец осомничен за „Јавна соба“ е најдена детска порнографија

Во Македонија регистрирани нови 316 заразени со коронавирусот

Во Македонија регистрирани нови 316 заразени со коронавирусот

Македонците и понатаму нема да можат да патуваат во Грција

Македонците и понатаму нема да можат да патуваат во Грција

Власта смисли функција за главниот на ДУИ во Битола

Власта смисли функција за главниот на ДУИ во Битола

ДВЕ НЕДЕЛИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Филипче образложи зошто ќе има забрана за движење од 22 до 05 часот

ДВЕ НЕДЕЛИ ПОЛИЦИСКИ ЧАС: Филипче образложи зошто ќе има забрана за движење од 22 до 05 часот

Мијалков со Коневски и семејството на судење за „Тортура“

Мијалков со Коневски и семејството на судење за „Тортура“