02 Јули, 2022
0.0252

(ВИДЕО) Апасиев одговара: Кој е подобар за премиер, Мицкоски или Заев?

Објавено во: Македонија 23 Мај, 2022

Добивај вести на Viber

Лидерот на Левица Димитар Апасиев гостуваше во шоуто на Стефан Лазаров, каде одговори, што мисли тој, кој би бил подобар премиер, Христијан Мицкоски или Зоран Заев. Одговорот ќе ве изненади. 

Во шоуто тој зборува на повеќе теми, за музика, политика и друго. Тој го коментира и новинарот Васко Ефтов. 


Можеби ќе ве интересира

И специјалистот Камнар денеска оди на протест: Сите вечерва да кажеме стоп

И специјалистот Камнар денеска оди на протест: Сите вечерва да кажеме стоп

Маричиќ: Една година за внесувањето на трите етнички заедници во Уставот

Маричиќ: Една година за внесувањето на трите етнички заедници во Уставот

Данела Арсовска ги повика скопјани да го отфрлат предлогот

Данела Арсовска ги повика скопјани да го отфрлат предлогот

Ѓорѓе Иванов го отфрли францускиот прелдог: Не се преговара за правата и достоинството

Ѓорѓе Иванов го отфрли францускиот прелдог: Не се преговара за правата и достоинството

Се огласи Ковачевски: Се појавија многу лаги

Се огласи Ковачевски: Се појавија многу лаги

Поранешна пратеничка на СДСМ најави присуство на денешниот протест пред Влада

Поранешна пратеничка на СДСМ најави присуство на денешниот протест пред Влада

Пендаровски го свика Советот за безбедност за францускиот предлог

Пендаровски го свика Советот за безбедност за францускиот предлог

Бујар Османи: Бугарија може да има каков сака став за македонскиот јазик, важно ЕУ тоа не го прифаќа

Бујар Османи: Бугарија може да има каков сака став за македонскиот јазик, важно ЕУ тоа не го прифаќа

Пронајдена дрога кај 18 лица на концерт во Дојран

Пронајдена дрога кај 18 лица на концерт во Дојран