16 Јули, 2019
0.0175

АМЦ продавниците повторно ќе се отворат: Предложен план за реорганизација

Објавено во: Економија 19 Јуни, 2019

Продавниците на АМЦ наскоро повторно ќе бидат отворени и компанијата ќе почне со работа. Фактор дознава дека е предложен план за реорганизација на фирмата кој бил прифатлив и за доверителите.

Од менаџментот уверуваат дека со стартот на работата за брзо време, односно по завршување на процедурите, ќе бидат услужени и сите клиенти кои имаат потреба од сервис за гаранциите на производите кои ги купиле.

Процедурите се во тек и менаџерите се надеваат дека се ќе се заврши во најскоро можно време.

Моментно сите продавници на АМЦ во државата се затворени. Дел од граѓаните кои купиле производи таму прашуваа што со гарaнциите и сервисирањето, но сега се тврди дека ова нема да е крај за компаниајта туку по планот за реорганизација, фирмата повторно ќе работи. 


Можеби ќе ве интересира

Возачи од денес ќе точите горива по повисоки цени

Возачи од денес ќе точите горива по повисоки цени

Над 4.100 граѓани аплицираа во Град Скопје за субвенции за велосипед во 2019 година

Над 4.100 граѓани аплицираа во Град Скопје за субвенции за велосипед во 2019 година

Бислимовски очекува новите станови да поевтинат за 100 евра

Бислимовски очекува новите станови да поевтинат за 100 евра

По повисоки цени возачите ќе полнат бензин и дизел од полноќ

По повисоки цени возачите ќе полнат бензин и дизел од полноќ

Како работеа бизнисите на Трифун Костовски лани?

Како работеа бизнисите на Трифун Костовски лани?

Сестрата Олга со „Еуролинк осигурување“ подобра од братот Коки со „Еуростандард банка“

Сестрата Олга со „Еуролинк осигурување“ подобра од братот Коки со „Еуростандард банка“

Кој е поуспешен од децата на Трифун Костовски?

Кој е поуспешен од децата на Трифун Костовски?

Нови поповолни услови за кредитирање во Силк роуд банка

Нови поповолни услови за кредитирање во Силк роуд банка

ИМА НАЈАВИ ЗА ПОСКАПУВАЊЕ НА ЗЛАТОТО: Македонските златари се жалат дека работата оди тешко

ИМА НАЈАВИ ЗА ПОСКАПУВАЊЕ НА ЗЛАТОТО: Македонските златари се жалат дека работата оди тешко