07 Јули, 2020
0.0398

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Објавено во: Стил 30 Мај, 2020

- Короната е во Бихаќ веќе три и пол години. Никој не доаѓа во градот. И сите заради мигрантите ... Тие прават хаос, тие го уништуваат имотот на нашиот народ кој претрпе многу нешта за да создаде нешто. Па само знаете колку куќи во центарот на градот биле запалени ?!

Овој вид живот таму е сè уште неподнослив. Граѓаните ги изгубија своите улици, а ние сакаме да им ги вратиме назад. Болен сум од неправда и затоа влегувам во политика - раскажува пејачот Ален Исламовиќ, вознемирен за градот каде што пораснал, каде живее тој и неговата сопруга роднините на Маријана, и каде е сопственик на својата куќа и неколку насади на лешници, засадени пред неколку години да  има што да прави кога ќе остане без микрофонот.

Сите детали на Машки магазин овде

Можеби ќе ве интересира

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Се прислушкува и преку сијалици: Нов метод на тајните служби

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Видете ги блиндираните автомобили на ТИТО

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг

Првпат почнав да трчам за да изгубам некое кило: Сања Николовска Најдовски по подвигот Еверестинг