18 Април, 2021
0.0210

Активни деца се здрави деца! Запишете го вашето дете во Атлетскиот Клуб „Работнички“

Објавено во: Мои пари 05 Март, 2021

Спортски и здрави навики се стекнуваат уште од мали нозе. Кај децата, трчањето придонесува за хармоничен развој на целото тело и исфрлање на вишокот на енергија. Атлетските активности овозможуваат детето да ги изрази своите природни инстинкти за трчање, скокање и фрлање, кои се основни и важни елементи за секој друг спорт.

Атлетскиот Клуб „Работнички“ од Скопје ги отвара вратите за нови членови во атлетската школа, и ги повикува сите родители да ги запишат своите најмили и да внесат атлетски дух во нивниот свет.

Уписите на нови, млади и идни атлетичари ќе бидат отворени во текот на целата година, а пролетните термини започнуваат од 13-ти март. Групите се поделени според следните возрасни граници, првата група, мала група, се деца од 6 до 10 години, втората, средна група е наменета за деца од 11 до 13 години, додека пак третата група ги опфаќа децата постари од 13 години.


Атлетскиот Клуб „Работнички“ овозможува 50% попуст за првите два месеци на сите деца кои ќе се запишат на школата, а по првиот месец секој учесник во школата ќе добие и подарок маица со логото на клубот.

Атлетскиот Клуб „Работнички“ е дел од проектот „Детска атлетика“ на Атлетската Федерација на Македонија и на идните македонски атлетски ѕвезди им нуди тренинзи со специјално дизајнирана опрема, а исто така им нуди и ново, забавно и уникатно искуство.

Внесете здрави навики во животот на вашите деца!

Уписите се вршат преку веб страната на Атлетскиот Клуб „Работнички“ со пополнување на формулар на следниот линк: https://akrabotnicki.com/atletskaskola/.

Можеби ќе ве интересира

Иутекредит доделува целосна стипендија за додипломски студии на Универзитетот Американ колеџ Скопје

Иутекредит доделува целосна стипендија за додипломски студии на Универзитетот Американ колеџ Скопје

Целосна стипендија за најдобрите средношколци од Меѓународниот балкански универзитет

Целосна стипендија за најдобрите средношколци од Меѓународниот балкански универзитет

Објавен е годишниот резултат на Штаермеркише Шпаркасе Групацијата со состојба на 31 декември 2020 година

Објавен е годишниот резултат на Штаермеркише Шпаркасе Групацијата со состојба на 31 декември 2020 година

Макпетрол Инфо Поинт: Совети за безбедно претекнување

Макпетрол Инфо Поинт: Совети за безбедно претекнување

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

Паметни бизниси - иднината е сѐ побрза!

Паметни бизниси - иднината е сѐ побрза!

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот