24 Мај, 2022
0.0215

АКО МУ ЗАБРАНУВАТЕ НА ЃОКОВИЌ ДА ГО ОСВОИ ТУРНИРОТ ПО ДЕСЕТТИ ПАТ, ЗОШТО ВЕДНАШ НЕ КАЖАВТЕ-НЕМА ВИЗА: Не го малтретирајте, му порача Вучиќ на австралискиот премиер

Објавено во: Балкан 15 Јануари, 2022

Не стивнуваат реакциите од сите страни на светот пред да се слушне конечната одука на судитте во Австралија за учеството на светскиот рекет број еден на Австралија опен. По изјавата на австралискиот премиер, Скот Морисон дека Новак е опасност за сите граѓани, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот профил на Инстаграм директно се обрати коннего.

-Можете да замислите како би изгледало тоа кога во Србија некој министер би можел да поништи одлука на судија, значи на важечки судски органи. Така ни покажаа можеби како донекаде изгледа независно судство, но пред се како изгледа неважно судство бидејќи целата власт е во рацете на извршните органи. Моралното прашање е многу поважно. Ако сакавте да му забраните на Ѓоковиќ да го освои турнирот по десетти пат, зошто не го направивте тоа веднаш? Зошто не му кажавте дека е невозможно да добие виза? Зошто го малтретирате и се изживувате, не само над него и неговото семејство туку и над цела една нација? Тоа ли е потребно да ги добиете изборите. Се појави еден претседател од една мала земја кој може да му го каже тоа на еден голем премиер од една голема земја. Знаете зошто можам, затоа што ја кажувам вистината и затоа што и вие знаете дека кажувам вистина, вели Вучиќ во видеото на Инстаграм.View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)


Можеби ќе ве интересира

СИПАНИЦИТЕ МОЖЕ ВЕШТАЧКИ ДА СЕ ШИРАТ: Епидемиологот Радовановиќ потсети-две лаборатории го чуваат вирусот на големи сипаници

СИПАНИЦИТЕ МОЖЕ ВЕШТАЧКИ ДА СЕ ШИРАТ: Епидемиологот Радовановиќ потсети-две лаборатории го чуваат вирусот на големи сипаници

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ФАБРИКА ВО БИХАЌ: Не се знае дали има повредени

(ВИДЕО) ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ФАБРИКА ВО БИХАЌ: Не се знае дали има повредени

ПРВ СЛУЧАЈ НА МАЈМУНСКА СИПАНИЦА ВО СЛОВЕНИЈА: Заразениот се вратил од Канарските острови во Љубљана

ПРВ СЛУЧАЈ НА МАЈМУНСКА СИПАНИЦА ВО СЛОВЕНИЈА: Заразениот се вратил од Канарските острови во Љубљана

Ердоган вели дека Мицотакис за него веќе не постои

Ердоган вели дека Мицотакис за него веќе не постои

Koлку Хрвати се борат во Азов?

Koлку Хрвати се борат во Азов?

Вучиќ-Хил: САД го подржуваат Отворен Балкан и ќе помогнат во негов развој

Вучиќ-Хил: САД го подржуваат Отворен Балкан и ќе помогнат во негов развој

(ФОТО) БПЦ направи поворка со моштите на Кирил и Методиј низ Софија

(ФОТО) БПЦ направи поворка со моштите на Кирил и Методиј низ Софија

Бугарија искористила само една третина од вакцините против Ковид-19

Бугарија искористила само една третина од вакцините против Ковид-19

Се подготвува големо опростување од Матеј Периш: „Никој од нас нема да го заборави...бродовите ќе трубат вечер за него...“

Се подготвува големо опростување од Матеј Периш: „Никој од нас нема да го заборави...бродовите ќе трубат вечер за него...“