12 Април, 2021
0.0214

А1 СО НОВА АТРАКТИВНА ПОНУДА: Со А1 Combo попуст од 20.000 денари за смартфон или смарт телевизор

Објавено во: Мои пари 26 Февруари, 2021

А1 Македонија со големо задоволство ја најавува најновата промоција креирана да одговори на корисничките потреби на целото семејство, деловните субјекти и физички лица и воведува можност за зголемено количество мобиленинтернет и зголемен попуст занови смарт телефониидигитални уреди кои го прават секојдневието многу поедноставно.

Од денеска, во портфолиото на А1 Македонија, како дел од понудата во А1 Combo,достапна е најновата промоција со која постоечките и нови корисници на пакетот А1 Net M+ TV M со две мобилни линии A1 Neo M+, добиваат супербрз интернет, ТВ со најквалитетна слика на пазарот,  вклучени Арена Спорт канали и до 20.000 денари попуст за било кој тип нов уред што ќе го изберат од богатата понуда на А1.

„Новите дигитални алатки овозможуваат сè поинтересни начини да останеме поврзани со најблиските. Инспирирани од потребите на корисниците да ги истражуваат новите можности и да го исполнат секојдневието со повеќе забавни содржини, креиравме специјална промоција со која добиваат многу повеќе интернет и голем попуст за смартфон или телевизор по избор. Конвергентната понуда останува во главен фокус: корисниците кои ги користат сите телекомуникациски услуги во А1 секогаш добиваат најмногу вредност со најатрактивни цени и релевантни содржини прилагодени на нивните потреби”, изјави Елена Панова, Директорка на продажба и маркетинг за приватни корисници од А1 Македонија.

Со најновата промоција на А1, корисниците на мобилната телефонија кои ќе склучат нов договор или ќе направат обнова на тарифниот модел А1 Neo M+ добиваат 30GB мобилен интернет како и можност да изберат нов смарт телефон по најповолни цени, а дополнително, ја добиваат и опцијата за замена на неискористените гигабајти сочувани во А1 Net Sef за други услуги.

Со оваа најнова промоција, А1 Македонија ја потврдува својата заложба за креирање производи и услуги кои придонесуваат за поедноставна и богата комуникација и премиум  корисничко искуство.

Повеќе детали за понудата можете да најдете на www.A1.mk


ПР објава


Можеби ќе ве интересира

Се отвори новиот Анхоч Action – продажен салон со современ дизајн и концепт за сите видови на ИТ и гејминг опрема

Се отвори новиот Анхоч Action – продажен салон со современ дизајн и концепт за сите видови на ИТ и гејминг опрема

Мет Мури: „Што ако...?“ е книга што ги учи децата на најголемата вештина на 21 век – љубопитноста

Мет Мури: „Што ако...?“ е книга што ги учи децата на најголемата вештина на 21 век – љубопитноста

Веро маркетите овозможија брза нарачка и достава на производи со услугата Vero Drive

Веро маркетите овозможија брза нарачка и достава на производи со услугата Vero Drive

Продадени 800 станови во комплексот Џевахир Скај Сити

Продадени 800 станови во комплексот Џевахир Скај Сити

„Играј Одговорно“- кампања на Асоцијацијата на спортски обложувалници за одговорно спортско обложување

„Играј Одговорно“- кампања на Асоцијацијата на спортски обложувалници за одговорно спортско обложување

Fitch Rating повторно го потврди кредитниот рејтинг на ПроКредит Банка на “БББ-“

Fitch Rating повторно го потврди кредитниот рејтинг на ПроКредит Банка на “БББ-“

Онлајн-промоција на книгата „Што ако...?“ која ги мотивира децата да поставуваат прашања, наместо да даваат само одговори

Онлајн-промоција на книгата „Што ако...?“ која ги мотивира децата да поставуваат прашања, наместо да даваат само одговори

Неограничена количина вода, донација од Кожувчанка!

Неограничена количина вода, донација од Кожувчанка!

СИТИ Колеџ прераснува во регионален центар со извонредни академски перформанси

СИТИ Колеџ прераснува во регионален центар со извонредни академски перформанси