04 Јули, 2020
0.0063
Вирусот не стивнува: Уште 147 заразени, починале шест лица

Вирусот не стивнува: Уште 147 заразени, починале шест лица

Ампева: Државата давала субвенции, газдите не им исплатувале плата на текстилните работници

Ампева: Државата давала субвенции, газдите не им исплатувале плата на текстилните работници

Се бориме сега, а се плашиме за есента: Ќе издржи ли здравствениот систем

Се бориме сега, а се плашиме за есента: Ќе издржи ли здравствениот систем

Фирми прават масовни тестирања за вработените, трошокот влегува за даночење

Фирми прават масовни тестирања за вработените, трошокот влегува за даночење

Порасна минималецот: Од месецов повисока плата

Порасна минималецот: Од месецов повисока плата

Д-р Стојанов: Веќе нема познати кластери, вирусот се рашири низ цело Скопје

Д-р Стојанов: Веќе нема познати кластери, вирусот се рашири низ цело Скопје

ЗАКРЕПНУВА ДОБРО: Разговор со пациентот на кој му беше трансплантирано срце

ЗАКРЕПНУВА ДОБРО: Разговор со пациентот на кој му беше трансплантирано срце

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

И препакувана морска риба е македонски производ

И препакувана морска риба е македонски производ

Најнови вести

Најмладиот од шесторицата починати има 36 години

04 Јули, 2020

Тројца од починатите шесторица во последното деноноќие се пациенти од Скопје, еден од Куманово, еден пациент од Штип и еден од Берово.На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје кој имал 63 години. Во ГОБ „8 с

Му паднале овците, го фатила струја

Му паднале овците, го фатила струја

ЗАКРЕПНУВА ДОБРО: Разговор со пациентот на кој му беше трансплантирано срце

ЗАКРЕПНУВА ДОБРО: Разговор со пациентот на кој му беше трансплантирано срце

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

Вонредна временска прогноза за попладнево

Вонредна временска прогноза за попладнево

Вирусот не стивнува: Уште 147 заразени, починале шест лица

Вирусот не стивнува: Уште 147 заразени, починале шест лица