13 Август, 2020
0.0143
КОСТОВСКИ ЗА ФАКТОР: Ако планираа да не затворат, тоа требаше да го сторат пред една година, а не да дозаглавиме со уште 15 милиони евра

КОСТОВСКИ ЗА ФАКТОР: Ако планираа да не затворат, тоа требаше да го сторат пред една година, а не да дозаглавиме со уште 15 милиони евра

Еуростандард банка на бизнисменот Трифун Костовски ќе оди под стечај, соопшти НБМ

Еуростандард банка на бизнисменот Трифун Костовски ќе оди под стечај, соопшти НБМ

СЕ ОДЛОЖУВА СТАРТОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА: Прво да се формира Влада која ќе пресече за сите измени во образовниот процес

СЕ ОДЛОЖУВА СТАРТОТ НА УЧЕБНАТА ГОДИНА: Прво да се формира Влада која ќе пресече за сите измени во образовниот процес

Источна Македонија има три бизнис господари! Кои се тие?

Источна Македонија има три бизнис господари! Кои се тие?

ПРВИОТ ЧОВЕК НА ТРУДОВИОТ ИНСПЕКТОРАТ ЗА ФАКТОР: Ние сме тие што ќе ги натераме газдите да ги исплатат платите

ПРВИОТ ЧОВЕК НА ТРУДОВИОТ ИНСПЕКТОРАТ ЗА ФАКТОР: Ние сме тие што ќе ги натераме газдите да ги исплатат платите

ОБРАЗОВАНИЕ ИЛИ ЗДРАВЈЕ: Властите до чекор на одлуката учениците да останат дома на 1.септември

ОБРАЗОВАНИЕ ИЛИ ЗДРАВЈЕ: Властите до чекор на одлуката учениците да останат дома на 1.септември

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

ВО ЕУРОСТАНДАРД БАНКА СЕ ШТЕДЕЛЕ 71,5 МИЛИОНИ ЕВРА - од Фондот за осигурување депозити ќе ги исплатат сите што имале до 30 илјади евра

ВО ЕУРОСТАНДАРД БАНКА СЕ ШТЕДЕЛЕ 71,5 МИЛИОНИ ЕВРА - од Фондот за осигурување депозити ќе ги исплатат сите што имале до 30 илјади евра

Еуростандард банка предупредува: Шпекулациите и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

Еуростандард банка предупредува: Шпекулациите и лажни информации се на штета на банката и на целиот финансиски сектор

Најнови вести

Талат Џафери свика седница за избор на претседател на Собранието

12 Август, 2020

Спикерот Талат Џафери најави дека утре ќе свика продолжување на конститутивната седница за избор на претседател на Собранието.Џафери во улога на претседавач вели дека штом Пендаровски го доделува мандатот тоа значи дека веќе е постигнат договор меѓу

Во Кина вирусот стигнал од Еквадор

Во Кина вирусот стигнал од Еквадор

Поскапува нафтата на меѓународните пазари

Поскапува нафтата на меѓународните пазари

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пендаровски утре ќе му го даде мандатот на Заев, а Еуростандард банка ќе оди во стечај

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Женско тело е извадено од водите на реката Пчиња

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија

Кривични за скопјани кои славеле во време на пандемија