10 Декември, 2019
0.0064
КОЈ ГИ ОБЈАВИ: ЈО отвори истрага за објавените аудио записи на социјалните мрежи

КОЈ ГИ ОБЈАВИ: ЈО отвори истрага за објавените аудио записи на социјалните мрежи

Ампева за регресот: Газдите возат џипови, но пријавуваат загуби за да исплатат минимален К15

Ампева за регресот: Газдите возат џипови, но пријавуваат загуби за да исплатат минимален К15

КАКО ЌЕ СЕ ПОКАЖАТ ДОМАШНИТЕ ГАЗДИ - ќе дадат минимален или максимален К 15

КАКО ЌЕ СЕ ПОКАЖАТ ДОМАШНИТЕ ГАЗДИ - ќе дадат минимален или максимален К 15

Просечната пензија ќе стигне до 15.500 денари, но многу пензионери уште се на „минималец“

Просечната пензија ќе стигне до 15.500 денари, но многу пензионери уште се на „минималец“

КОЈ СИ „ИГРА“ СО НОВИ БОМБИ - обвинителите ќе трагаат од утре

КОЈ СИ „ИГРА“ СО НОВИ БОМБИ - обвинителите ќе трагаат од утре

Анализа: Ќе ни донесе ли влезот во НАТО странски инвестиции ?

Анализа: Ќе ни донесе ли влезот во НАТО странски инвестиции ?

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

И новиот комесар за европроширување сака ЕУ да ја исправи грешката

И новиот комесар за европроширување сака ЕУ да ја исправи грешката

Мицкоски: Со амандмани неуставниот Закон за јазици ќе го направиме уставен

Мицкоски: Со амандмани неуставниот Закон за јазици ќе го направиме уставен

Најнови вести

КОЈ ГИ ОБЈАВИ: ЈО отвори истрага за објавените аудио записи на социјалните мрежи

08 Декември, 2019

Јавното обвинителство отвори предмет за објавените аудио записи на социјалните мрежи, потврдил за МИА државниот обвинител Љубомир Јовески, пренесоа медиумите.Ќе се испитува кој ги објавил снимките, идентитетот на лицата што разговараат и содржината н

(ФОТО) Екс министерот Николовски се „врати назад во времето“ и го откри скриениот талент

(ФОТО) Екс министерот Николовски се „врати назад во времето“ и го откри скриениот талент

(ВИДЕО) Нема знаци на живи луѓе по ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд: Полицијата праќа дронови

(ВИДЕО) Нема знаци на живи луѓе по ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд: Полицијата праќа дронови

Саниран дефектот на улица Скоевска 13а

Саниран дефектот на улица Скоевска 13а

И новиот комесар за европроширување сака ЕУ да ја исправи грешката

И новиот комесар за европроширување сака ЕУ да ја исправи грешката

Ампева за регресот: Газдите возат џипови, но пријавуваат загуби за да исплатат минимален К15

Ампева за регресот: Газдите возат џипови, но пријавуваат загуби за да исплатат минимален К15