28 Септември, 2020
0.0171

5 места за супер одмор во Албанија: Кристални плажи и ниски цени

Објавено во: Балкан 11 Август, 2020

Морското крајбрежје на Албанија, со прекрасните традиционални живеалишта, улиците со калдрма и малите православни цркви, има многу убави плажи со беспрекорна вода, и со повеќе од половина поевтини цени од соседната Грција. Доколку сакате да сте во близина на македонската граница и да не патувате многу, Валона е секогаш добар избор, додека пак доколку сте расположени за неверојатно кристална вода упатете се кон Саранда или Ксамил - Албанија има многу изненадувања. Да се именуваат сите убави плажи би било невозможно, но еве список на пет супер места за летен одмор во соседна Албанија: 

Повеќе на Женски магазин

Можеби ќе ве интересира

Загина син единец, татко на едно дете: Кога последниот лет во кариерата е последен во животот

Загина син единец, татко на едно дете: Кога последниот лет во кариерата е последен во животот

Лабараториски вирус и билошко оружје: Д-р Грујичиќ за искуството со Ковид-19

Лабараториски вирус и билошко оружје: Д-р Грујичиќ за искуството со Ковид-19

(ВИДЕО) ПОТОП ВО ЦРНА ГОРА: Поплавени делови од Тиват и Котор

(ВИДЕО) ПОТОП ВО ЦРНА ГОРА: Поплавени делови од Тиват и Котор

(ВИДЕО) ВТОРО АПСЕЊЕ НА ЧЛЕН НА ОВК: ЕУЛЕКС го приведе братучедот на Харадинај

(ВИДЕО) ВТОРО АПСЕЊЕ НА ЧЛЕН НА ОВК: ЕУЛЕКС го приведе братучедот на Харадинај

Албанија се тресеше и денеска

Албанија се тресеше и денеска

ВО ЗНАК НА БЛАГОДАРНОСТ: Доналд Трамп доби езеро на Косово

ВО ЗНАК НА БЛАГОДАРНОСТ: Доналд Трамп доби езеро на Косово

СЕ БОРЕЛ ДА НЕ УДРИ ВО КУЌИТЕ - локални жители сведочат за падот на авионот

СЕ БОРЕЛ ДА НЕ УДРИ ВО КУЌИТЕ - локални жители сведочат за падот на авионот

Паднал авион во Србија, човекот во чиј двор се срушил е повреден, селаните вознемирени од силна експлозија

Паднал авион во Србија, човекот во чиј двор се срушил е повреден, селаните вознемирени од силна експлозија

ГРЦИТЕ ВО ДИЛЕМА: Самозаштита или карантин?

ГРЦИТЕ ВО ДИЛЕМА: Самозаштита или карантин?