05 Јуни, 2020
0.0448

(18+) МОРБИДНА ГЛЕТКА НА МЕСТОТО НА ЗЛОСТОРОТ: Момче обесено, девојка во локви крв во Србија

Објавено во: Балкан 10 Октомври, 2019

Трагедија ја потресе утринава Србија. Млад живот згаснал во напуштена куќа во село близу Краљево, каде утринава е најден обесен Александар Т. (26) од Краљево а покрај него во локви крв е најдена Анџела (22) од село Чукојевац исто така кај Краљево, а најверојатно се работи за убиство и самоубиство, пренесуваат српските медиуми.

-Ужасна сцена е затекната. Младо момче висеше обесено и видовме дека е мртво, а  несреќната девојка лежеше на под и даваше знаци на живот иако беше прободена со нож, изјавил пред новинарите жител на селото Печен.

Анџела С. во тешка ситуација е примена во болницата во Краљево.

- Девојчето има седум убодни рани, четири во градите, две во вратот и една во абдоменот. Стабилна е во моментот, но со оглед на сериозните повреди, прогнозата не е за пофалба, но се очекува повредената девојка да се стабилизира во наредните 24 часа, изјавил пред новинарите д-р Зоран Мрвиќ, директор на Општа болница Студеница во Краљево.

Куќата во селото Печен му припаѓала на дедото на момчето кое се обесило, а полицијата работи на утврдување на сите околности под кои ова злосторство е извршено.

-Во овој крај вакво злосторство не се памети. Се зборува дека се работи за суицидно семејство. Дедото на Александар се убил со пушка, а потоа неговиот татко се обесил во планината. Сега слична судбина го стигнала и ова момче. Тага, рекол за медиумите Зоран Петровиќ од тоа село.

Работниците кои работат во блиската млекара, која се наоѓа преку патот на куќата во која се случило злосторството, рекле за српски „Курир“ дека за овој настан дознале утринава во шест ипол, кога дошле на работа и ја виделе полицијата која вршела увид.

-Александар беше добро момче, доаѓаше повремено на имотот на дедото, и влечеше дрвја со другарите од семејната шума. Куќата била запуштена и никој не живееше таму, кратко рекол еден од работниците на оваа млекара.

Можеби ќе ве интересира

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

ГРЦИЈА ПОПУШТА: На бродовите и траектите за 10 проценти повеќе патници

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

СЕ ОТВОРААТ БИЗНИСИТЕ: Грција на 1 јули ќе биде вратена во нормала

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

(ФОТО) ПОГОДЕН СЕВЕРОТ НА ХРВАТСКА: Паѓаше град со големина на лешник

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

ХРВАТСКА: Цела куќа со базен може да се изнајми за 114 евра

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

АВИОН СЛЕТА ВО АТИНА: Од 91 патник, 12 позитивни на коронавирусот

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

ЗЕМЈОТРЕС ВО РОМАНИЈА: Eпицентарот северно од Букурешт

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НОВИ ПРАВИЛА ВО ГРЦИЈА: Дистанца меѓу чадорите и ограничен број на капачи

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

НЕМААТ НОВ СЛУЧАЈ 28 ДЕНА: Црна Гора го победи вирусот

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија

Бугарија го укина карантинот за граѓаните од Македонија