05 Јуни, 2020
0.0319

18 Години криел дрога во носот: Случај прв од ваков вид

Објавено во: Стил 02 Ноември, 2019

Пакетчето со марихуана или поточно балонот со марихуана бил изваден од нос на маж од Австралија, 18 години откако го криумчарел во затвор.

„Ние ја ставаме крпата во мало тенџере, ја наполнивме со ладна вода и ставаме вреќа чај во неа, оставајќи ја една до пет минути додека бојата не беше совршена“.

Лекарите го опишаа овој случај како прв од ваков вид. Според тимот што известувал за случајот во британскиот медицински журнал, мажот имал марихуана завиткана во балон од неговата девојка која го посетила во затвор.

Тој го ставил во десната ноздра за да избегне да биде забележан од стражарите, но тој не бил во можност да го извлече подоцна бидејќи балончето било вметнато подлабоко во носната празнина. Иако страдал од хронична инфекција на синусите и симптоми на затнат нос, човекот верувал дека го исшмркал балонот.

Повеќе од сторијата може да се прочита од Машки Магазин.


Можеби ќе ве интересира

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

Чек да брцнам во ташнава: Кришум лаги

Чек да брцнам во ташнава: Кришум лаги

Теона Стругар Митевска: Човекот се адаптира на секоја ситуација и тоа ме инспирира во новиот филм

Теона Стругар Митевска: Човекот се адаптира на секоја ситуација и тоа ме инспирира во новиот филм

Се подбиваа со мене и ме пцуеа, но одам напред со главата горе: Љубовната приказна на Паула Купер Трајковски

Се подбиваа со мене и ме пцуеа, но одам напред со главата горе: Љубовната приказна на Паула Купер Трајковски

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески